'Bu yıl Anneler Günü vatanları için direnen Filistinli Kadınlar Günü'dür'

Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Cumhuriyet Kadınları Derneği Kayseri Şube Başkanı Feride Sakarya, İsrail'in aylardır devam ettirdiği Filistin'e saldırılarına da tepki gösterdi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

'Bu yıl Anneler Günü vatanları için direnen Filistinli Kadınlar Günü'dür'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Kadınları Derneği Kayseri Şube Başkanı Feride Sakarya, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajda Filistinli annelerin Anneler Günü’nü kutlayan Sarıkaya, “Gazze’nin kahraman anneleri onuruna bu yıl Anneler Günü ‘vatanları için direnen Filistinli kadınlar Günü’dür” dedi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;
“Bugün “12 Mayıs Pazar günü Gazze’deki soykırım 7’nci ayını dolduruyor.. “Bugün, birçoğu çocuk ve kadın, 7 ayda katledilen Filistinli sayısı 65 bine yaklaşmaktadır. “Bugün, Hamas önderlerinden İsmail Haniye’nin eşi Ümmü Abdülselam’ın, İsrail saldırısında evlatlarının ve torunlarının şehit olduklarını öğrenince ‘Allah’ım, sana sığınıyorum’ diyerek namaz kılmasının üzerinden 42 gün geçmiştir. “Filistin halkına soykırım uygulayarak insanlığın karşı cephesinde olduklarını gösteren emperyalist ABD ve Siyonist İsrail, insanlık cephesindeki anti-emperyalist devletlerin ve milletlerin çok yönlü kuşatmasıyla karşılaşmıştır. Emperyalist ABD ve katil İsrail’in kendi halkları bile ‘Gazze’deki katliamı durdurun, İsrail’i durdurun’ çığlıklarıyla ayağa kalkmıştır. Vicdanlar tutuşmuştur. Bağımsız vatan toprağı için yıllardır savaşan Filistin halkının zaferi, insanlık düşmanlarından vicdana gelmeleri beklenerek değil, hak ettikleri topraklarda ölümüne direnerek gerçekleşecektir. Bugün Gazze’de yaşanan, işte bu direniştir ve bugün Gazze, emperyalizme karşı dünya ölçekli başkaldırının en ön cephesidir. Bizler, bir asır önce, topraklarımızı işgal eden batı emperyalist devletleri, Mustafa Kemal Paşa önderliğinde dize getirerek tarihte ilk bağımsızlık zaferi elde etmiş onurlu bir milletin kadınları olarak, Filistin halkının Gazze’deki tarihi direnişine tüm yüreğimizle destek veriyoruz. Filistinli kadınlara sesleniyoruz! “Emperyalist ABD’nin kanatları altında Gazze’de Filistin halkına soykırım uygulayan Siyonist İsrail’i lanetliyor, bu zulme direnen yiğit Filistin halkının mutlaka zafere ulaşacağına olan inancımızı haykırıyoruz!
Sona yaklaşan emperyalist düzene en ölümcül darbenin Filistin topraklarından geleceğini, güneşin doğudan doğduğu gerçekliği ile biliyoruz. Şehitler veren Filistinli kız kardeşlerimiz! Ülkemizin tam bağımsızlık yolunda emperyalizmle mücadelesine yüreğini koymuş Türk kadınları olarak, aklımızla, inancımızla, tüm değerlerimizle onurlu direnişinizi selamlıyoruz! Bizler bugün yalnız Anneler Günü”nü değil, Filistinli şehitlerimiz anısına ve Gazze’nin kahraman anneleri onuruna ‘Vatanları İçin Direnen Filistinli Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. “Direnişiniz direnişimizdir! Bu uğurda şehit olanlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Zafer, emperyalist zalimlerle savaşan Filistin halkının ve tüm mazlumların olacaktır.”