Bu ördek ve kaz adası Kayseri'de

Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı'nda gölet üzerinden bulunan ördek ve kaz adası ilgi görüyor. Ördek ve kaz adasıyla ilgili haberimizin detayı Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Bu ördek ve kaz adası Kayseri'de
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Talas Belediyesi, Zincidere Mahallesi’nde 55 bin metrekarelik alandaki 19 bin metrekare sulama göledini 30 milyon TL’ye yenileyerek vatandaşların doğanın içerisinde rahat bir nefes alabileceği mesire alanına çevirerek 29 Nisan’da hizmet açmıştı.
Açıldığı günden itibaren Kayserili vatandaşların ilgi gösterdiği, Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı içerindeki gölette bulunan ördek adası ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekiyor. 

Bu ördek ve kaz adası Kayseri'de
Zincidere 100. Yıl Mesire Alanındaki ördek ve kaz adası özellikle çocuk ziyaretçilerinin dikkatlerini üzerine çekmekte. Aileleriyle birlikte ördek ve kaz adasına en yakın noktadan gölet kıyısına dizilen çocuklar gölet içerisindeki ördek ve kazların yüzmelerini, tekrar adalarına çıkmaları dikkatle izlerken  ördek ve kazlara ekmek parçaları da atıyorlar.  Çocuklar, ördek ve kazları tanıyıp öğrenirlerken ilk kez ördek ve kaz gören çocukların ise şaşkınlığı yüzlerine yansıyor.