Bu markette para geçmiyor!

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, para geçmeyen marketin tanıtımını yaptı. İhtiyaç sahiplerine Dost Market ve Dost Mağaza'dan market ve mağaza konforunda alışveriş imkanına kavuşacak… Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

Bu markette para geçmiyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Son yıllarda belediyecilik hizmetleri sosyal projelerle yeni boyutlar kazanırken Kocasinan Belediyesi de farklı bir uygulamaya imza atarak, Dost Market ve Dost Mağaza’yı ihtiyaç sahiplerinin hizmetine sunuyor. Seyrani Mahallesi’ndeki Dost Mağaza ve Dost Market ile ilgili basın mensuplarına bilgiler veren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle vatandaşların gönüllerine dokunduklarını ifade etti.  

Bu markette para geçmiyor!

Belediyecilik faaliyetleriyle ilgili sıra dışı yenilikçi hizmetlere imza attıklarını ifade eden Çolakbayrakdar,  “Vatandaşlarımızın beklentileri doğrultusunda daha iyi bir Kayseri ve daha güzel bir Kocasinan için projeler üretiyoruz. Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ‘Sosyal belediyecilik’ hizmetleriyle gönüllere dokunuyoruz. ‘Dost Eli’ çatısı altında hizmet veren Dost Market ve Dost Mağaza ile Kocasinan’daki ihtiyaç sahiplerine market ve mağaza konforunda alışveriş imkanı sağlıyoruz. Daha önce Sosyal market diye hizmet veren Dost Mağaza’dan şuana kadar 15 bin 935 aile faydalanmıştır. Türkiye’de en iyi şekilde sosyal belediyecilik faaliyeti yürütüyoruz. İnsan için yapılan ve insanın yararına bir hizmet varsa, ne zaman nerde olunması gerekiyorsa Şükür Allah’a onun gayreti içerisindeyiz. Özellikle ‘Gönül Kazanı’ ile başlattığımız 65 yaş üstü yalnız yaşayan ve engelli ailelerimize her gün sıcak yemek ulaştırıyoruz. Düzenli olarak 171 aileye yemek götürüyoruz. Gıda kurtarmada Kayseri’de tek akredite belediyeyiz. Frigofirik araç ile soğuk hava deposu sayesinde her türlü gıda maddesini taşıyıp, ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıyoruz.  ‘Dost Eli’ isimli sosyal yardım kartlarımızla, yılın 12 ayında ihtiyaç sahibi bütün ailelerimize destek oluyoruz. Ailelerin ihtiyaçlarını karşılaması için anlaşmalı marketten alışveriş yapabilecekleri sosyal yardım kartı ile bu zaman kadar 68 bin 746 adet kart dağıttık. Glüten hassasiyeti olarak bilinen çölyaklı 209 aileye 5 bin 283 koli verdik. Çölyaklı ailelere glütensiz ürün paketi ile destek oluyoruz. Kayseri’de ilk başlattığımız ve diğer belediyelere örnek olan paketimizin ardından Türkiye’de yine bir ilk olan Glütensiz ‘Kayseri Mutfağı’ projemizle yanlarında yer alıyoruz. Burada Kayseri’nin yöresel yemekleri özellikle mantıyı Türkiye’de glütensiz olarak yiyebileceğiniz tek yer Kocasinan’dır.  İhtiyaç sahibi asker ailelerine asker yardımı yapıyoruz. ‘Dost Eli’ ile Kocasinan’da uzatmadık el, dokunmadık gönül bırakmamanın çabası içerisindeyiz. Kısaca her alanda Kocasinan sakinlerimize hizmet ulaştırmanın huzurunu yaşıyoruz” dedi. 
Sosyal belediyecilik çalışmalarla vatandaşın refahına ve mutluluğuna katkı sunduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, yine Türkiye’ye örnek olacak olan ‘Dost Kapısı’ ile sosyal odaklı hizmetler üretmeye devam edeceklerini belirten Çolakbayrakdar, açıklamalarının ardından market arabasını alarak Dost Market alışveriş yaparak, marketin işleyişi hakkında bilgiler verdi. Kocasinan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki ‘Dost Eli’ çatısı altında hizmet veren Dost Market ve Dost Mağaza’da alışveriş yapanlar, sosyal durumlarına göre belirleniyor ve nüfus sayılarına, gereksinimlerine göre sınıflandırılarak (A-B-C), ‘Dost Eli’ isimli kart veriliyor. Dost Eli kartını alan vatandaşlar, kartta yüklü miktardaki para puan limiti kadar ürün alabiliyorlar. Dost Market’te para geçmiyor. 

Bu markette para geçmiyor!