Bu kare çok konuşuldu! Kayseri Tabip Odası Başkanından dikkat çeken tepki!

1 Mayıs'ta en çok konuşulan karelerden birisi CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Türk Tabipler Birliği eski Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile verdiği poz oldu. Bu fotoğrafa Kayseri Tabip Odası Başkanı Mehmet İlhan Şahin'den de sert tepki geldi. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Bu kare çok konuşuldu! Kayseri Tabip Odası Başkanından dikkat çeken tepki!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) İstanbul Saraçhane’de bir araya gelerek yürüyüş yaptı. Yürüyüşe CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Özel ile İmamoğlu’nun ile aynı kareye giren isim ise dikkat çekti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) yönelik sözleri gerekçesiyle Türk Tabipler Birliği (TBB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmış ve Fincancı, 27 Ekim 2022’de tutuklanmıştı.  Fincancı’nın, TSK’nın meşru müdafaa çerçevesindeki legal faaliyetleri ile terör örgütünün illegal faaliyetlerini bağdaştırma suretiyle terör örgütü propagandası yaptığı belirtilerek ’terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan 1,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilmişti.

11 Ocak 2023 tarihinde ise İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında Fincancı’ya ‘Silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verilerek tahliye edilmişti.

Bir süredir ortalarda görünmeyen Fincancı dün Saraçhane’deki 1 Mayıs yürüyüşüne katıldı. Burada CHP Genel Başkanı Özel ve İBB Başkanı İmamoğlu ile poz veren Fincancı’nın karesi sosyal medyada en çok konuşulanlar arasında yer aldı. Bu kareye Kayseri Tabip Odası Başkanı Mehmet İlhan Şahin’den de tepki geldi. 

“Bu zatın meşrulaştırmasını istemiyoruz” diyen Şahin açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Terör örgütünü desteklemesinin yanında yakın tarihimizdeki birçok siyasi davada verdiği şaibeli raporlarla tanıdığımız bu zatın meşrulaştırılmasını kabul etmiyoruz. Yalnız onu değil, onu yalnız bırakmayan yol arkadaşlarını da TTB’den süpürüp atmak mücadele ediyoruz, kazanacağız!”