Bu haber Kayserilileri de yakından ilgilendiriyor! Bakandan kritik uyarı!

Kayseri'de de ev sahiplerini yakından ilgilendiren kira geliri elde edip beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmalar sürüyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ev sahiplerini uyardı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Bu haber Kayserilileri de yakından ilgilendiriyor! Bakandan kritik uyarı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’de tapu sahibi olup kira geliri elde edenlere kritik uyarı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten geldi.  Bakan Şimşek, kira geliri elde edip beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmalarının sürdüğünü söyledi. 

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Şimşek, ev sahiplerinin herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan tarihine kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlattı.

Şimşek açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Gelir İdaresi Başkanlığımız, idari kayıtları ve teknolojik imkanları en üst düzeyde kullanarak kira geliri elde edip beyanname vermeyen mükellefleri tespit etmeye yönelik çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Denetim planına aldığımız 1,2 milyon gayrimenkulden bugüne kadar yaklaşık 420 bininde yerinde tespitte bulunduk. Saha denetimlerimize ve mükelleflerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz. 2023 yılı istisna tutarı olan 21 bin TL üzerinde kira gelirine sahip mükelleflerimize herhangi bir yaptırıma maruz kalmamaları için 5 Nisan tarihine kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz.”