Boş ve atıl duran o konteynerlarla ilgili yeni gelişme…

CHP Kayseri Milletvekili aday adayı Avukat Niyazi Ünalmış, Develi - Yahyalı karayolu üzerinde atıl vaziyette bulunduğunu belirttiği konteynerlerin onarılarak, deprem bölgesindeki vatandaşların hizmetine sunulması yönünde çağrı yaptı. Ünalmış'ın bu yöndeki çağrısının ardından konteynerlerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Boş ve atıl duran o konteynerlarla ilgili yeni gelişme…
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından soğuk kış şartlarında barınma sorununun da halen devam ettiğine dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili aday adayı Niyazi Ünalmış, Develi - Yahyalı karayolu üzerinde atıl vaziyette bulunduğunu belirttiği  konteynerlera dikkat çekti. Konteynerlarla ilgili Develi Belediyesi'nden açıklama geldi. 
Boş ve atıl duran o konteynerlarla ilgili yeni gelişme…
BU KONTEYNERLER HER KİMİNSE TAMİR EDİLİP DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLMELİ
Bu konteynerların tamir edilerek deprem bölgesine gönderilmesinin faydalı olacağını söyleyen Ünalmış, şu ifadeleri kullanmıştı: “Develi - Yahyalı arasında Karacaviran Mahallesi’nin giriş bölümünde bulunan bölgedeyiz. Burada atıl vaziyette bulunan yaklaşık 25-30 tane konteyner var. Bunlar hiç kimse tarafından kullanılmıyor ve burada atıl vaziyette duruyor. Burada atıl vaziyette duran bu konteynerlerin tadilat yapılarak deprem bölgesine gönderilmesinin faydalı olacağı kanaatindeyim. Buradan yetkililere duyuralım. Bu konteynerler her kiminse tamir edilip deprem bölgesine gönderilmesi konusunda yardımcı olurlarsa, orada çadır içerisinde ya da çadır bulamayan bir sürü vatandaşımız var onlar için faydalı olur kanaatindeyim.
ONARILACAK VE DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLECEK
Ünalmış’ın bu yöndeki çıkışının ardından konteynerlarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bu konuda Ünalmış’a ulaşan Develi Belediyesi yetkilileri, konteynerların onarılıp, deprem bölgesine gönderileceğini belirtti. Ünalmış, bu konuda belediye tarafından kendisine bilgi verildiğini söyledi. Diğer yandan boş ve atıl durumdaki konteynerlerın daha önce mevsimlik işçiler için kullanıldığı da ifade edildi. 
Boş ve atıl duran o konteynerlarla ilgili yeni gelişme…