Borsa'dan işlem gören Kayseri Şeker'den KAP'a bildiri?

18 Mayıs tarihinde Borsa'da işlemlere başlayan Kayseri Şeker Fabrikası KAP yayınladı? Peki yayınlanan KAP'da hangi bilgilendirme var? Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Borsa'dan işlem gören Kayseri Şeker'den KAP'a bildiri?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Şeker Fabrikası 02.06.2023 Cuma günü Kamu Aydınlatma Platformu’nda  (KAP) yayınladığı bildiride fiyat istikrarı sağlayıcı işlemler hakkında bilgi verdi. Yıldız Pazar'da işlem gören Kayseri Şeker Fabrikası fiyat istikrar kapsamında istikrar sağlayıcı işlemleri paylaştı. Kayseri Şeker Fabrikası'nın KAP'da yer alan o açıklaması şu şekilde: "KAYSE ("Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.") halka arz izahnamesinin 26.5 maddesinde Fiyat istikrarı işlemlerinin gerçekleştirilmesi planlandığı ifade edilmiştir. Halka arz izahnamesinin 26.5.1 maddesinde Fiyat istikrarı işlemlerinin yerine getirilmesine yönelik garantinin olmadığına ilişkin açıklama kapsamında Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Şirket paylarına yönelik olarak fiyat istikrarı işlemlerinde bulunmayı planlamaktadır. Ancak, Gedik Yatırım, fiyat istikrarı işlemlerini kesin olarak yerine getireceğine ilişkin herhangi bir taahhüt vermemektedir. Gedik Yatırım, fiyat istikrarı işlemlerine hiç başlamayabileceği gibi, fiyat istikrarı işlemlerinde bulunması halinde de, gerekçesini açıklamak suretiyle, bu işlemi istediği her an sona erdirebilir. İfadesi yer almaktadır. Söz konusu fiyat istikrarı işlemlerinin süresi 30 (otuz) gün olarak belirlenmiştir.
 
Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. 18.05.2023 tarihinde Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlamıştır. 

Yatırımcılardan gelen talep üzerine fiyat istikrarı işlemleri hakkında bilgi verilmesi ve fiyat istikrarı işlemlerinin günlük olarak paylaşılmasına karar verilmiştir. 

18.05.2023 ile 02.06.2023 tarihleri arasında yapılan fiyat istikrarı işlemleri kapsamında hazırlanan tablo ekte bilgilerinize sunulmuştur. "
Borsa'dan işlem gören Kayseri Şeker'den KAP'a bildiri?