Bir karpuz 150 lira!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Adayı İlker Sungur, İncesu ziyareti sırasında Pazar esnafı ile de bir araya geldi. Pazar fiyatları hakkında konuşan Sungur, 'Allah vatandaşın yardımcısı olsun.' dedi.

Bir karpuz 150 lira!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Vatandaşla sohbet ettikten sonra konuşan Sungur, “Allah vatandaşımıza yardım etsin. İşçilerimiz, memurlarımız, emekliler gerçekten zor günler yaşıyor. Vatandaş, bu fiyatlarla hayat pahalılığın bırakın altında kalmayı, adeta ezilip yok olmaktadır. Türkiye, Millet İttifakı döneminde, bu enflasyon denen canavardan en kısa zamanda kurtulacak, bu sıkıntılar sona erecektir” dedi. 

İncesu Pazarı’nda fiyatları tek tek kontrol erden Sungur, “Karpuz’un kilosu 15 lira, 1 karpuz nerede ise 150 lira. Bu fiyata kim karpuz alabilir, çocuğuna kim karpuz yedirebilir. soğan 30, patates 17.5 lira olmuş, domates hala 19.95, salatalık neredeyse 25 lira. Bu fiyatlarla, işçi, memur, emekli evine nasıl gidecek, filesini nasıl dolduracak?” dedi. Fiyatları yüksek bulan Sungur, alınacak önlemlerle fiyatların kısa sürede normal düzeye ineceğini ve halkın gıdaya daha kolay ulaşır hale geleceğini kaydetti. 

Sungur, İyi Parti’nin güçlü ekonomi kadrolarına sahip olduğunu belirterek, Türkiye’nin enflasyon, hayat pahalılığı, ücretler, yoksulluk , satın alma gibi sorunlarının en geç 2 yıl içinde tamamen sonlanmış olacağına inandığını kaydetti. 

Sungur, bir dilim karpuz almak isteyen bir vatandaşa, “İzin verirseniz, bu karpuzu ben alayım, birlikte yiyelim” dedi. Yaklaşık 10 kilo tutan büyük bir karpuzu kendi seçip tarttı. Sungur, esnafın şikayetlerini de dinledi.