Bir destandır 30 Ağustos!

CHP Kayseri İl Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde...

Bir destandır 30 Ağustos!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

CHP Kayseri İl Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Parti yayımladığı mesajda ise şu ifadelere yer verdi: "Dünyanın süper güçleri diye adlandırılanlara karşı verilen destansı mücadelenin adıdır 30 Ağustos. Büyük bir cesaret örneği ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk Ordusu, bir an olsun dönmeyi düşünmeden göğsünü siper ederek cephede düşmana karşı bütün dünyaya örnek olacak ve tek olarak anılacak bir zafer yazmıştır.

Bir destandır 30 Ağustos!

Zulme boyun eğmeden işgalcilere karşı verilen mücadelenin sonucunda Türkiye Cumhuriyeti artık bütün dünya ülkelerinin yenilemeyeceğini anladığı bir ülkeye dönüşmüştür. Küllerinden doğarcasına 1. Dünya savaşının ardından başlatılan Kurtuluş Savaşı’nın son perdesi olan Sakarya Meydan Muharebesi olarak da bilinen Büyük Taarruz, dahi komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün stratejileri ve silah arkadaşlarının can siperine savunmaları sonrası artık işgalci Yunan askeri de topraklarımızdan kovulmuştur. Bu büyük kutlu günün adı 30 Ağustos’tur. Ulu Önder Atatürk bu günü 30 Ağustos Zafer Bayramı olarak Türk Milletine armağan etmiştir. Bu büyük zaferin 101. Yılı kutlu olsun."

Bir destandır 30 Ağustos!

Bir diğer yandan CHP Kayseri İl Başkanlığı, CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ile birlikte Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk heykelinin yanına çelenk bıraktı.

Bir destandır 30 Ağustos!