Bir anda bastıran sağanak yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı...

Kayseri'de bir anda bastıran sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi... Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Bir anda bastıran sağanak yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı...
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Öğleden sonra saat dört sularında Kayseri'de başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Araçlar trafikte zorlukla ilerledi. Yer yer su birikintileri meydana geldi. Şehrin büyük bir kısmını etkisi altına alan yağış vatandaşa zor anlar yaşattı.

"METEOROLOJİ UYARMIŞTI"

Kayseri Meteoroloji bölge müdürlüğü yaptığı açıklamada bugün için Kayseri ilinde kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulunmuştu. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada Kayseri'de ve yurt genelinde etkisini gösteren yağışların hafta sonuna kadar süreceği bildirildi.

Yağışların etkisini en aza indirmek isteyen vatandaşlar şemsiye ve yağmurluk kullanımına özen gösterdi. 

Yağmurların biteceğini düşünen ve araçlarını yıkatan vatandaşlar da yağıştan şikayetçi oldu.

Yağış insan hayatında zorluklara sebep olsa da, toprağın beslenmesi açısından oldukça önemli. Su döngüsü ve barajların doluluk oranının artması açısından yağışlar ülkemiz için büyük öneme sahip. Çiftçiler ise yağışlardan dolayı mahsulleri zarar gördüğü ve sarı pas hastalığı ortaya çıktığı için şikayetçi.

Haziran ayının sonuna doğru yaklaştığımız şu günlerde vatandaşlar yağışların ne zaman son bulacağı konusunda meraklı. Temmuz ayı itibari ile Kayseri'de yağışların azalması ve hava sıcaklıklarının da artışa geçmesi bekleniyor.