Başkan Yalçın, bir dönem müdürlüğünü yaptığı kuruma hayırlı olsuna gitti

Kayseri'nin Talas İlçe Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, KASKİ Genel Müdürlüğü görevine getirilen Yavuz Çağan'ı ziyaret etti. Kuruma önce vekaleten atanan Çağan'ın, geçtiğimiz Eylül ayı itibariyle asaleten görev yapmaya başladığı öğrenildi. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Başkan Yalçın, bir dönem müdürlüğünü yaptığı kuruma hayırlı olsuna gitti
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’de, KASKİ Genel Müdürlüğü görevini yürüten Doç Dr Özgür Özdemir, Temmuz ayında bu görevinden ayrılarak, Bakan Mehmet Özhaseki’nin talebiyle Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında görev almıştı.

Başkan Yalçın'dan bir dönem müdürlüğünü yaptığı kuruma hayırlı olsun ziyareti

Özdemir’in yerine de Yavuz Çağan vekaleten getirilmişti. Çağan,  13 Eylül 2023 tarihinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne “Genel Müdür” olarak atandı.

Başkan Yalçın'dan bir dönem müdürlüğünü yaptığı kuruma hayırlı olsun ziyareti

Çağan, bu yöndeki atamanın ardından ziyaretçilerini de ağırlamaya başladı. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “KASKİ Genel Müdürlüğü görevine getirilen Sayın Yavuz Çağan'ı ziyaret ettik. Kendisine yeni görevinde hayırlı olsun diyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Diğer yandan Başkan Yalçın da 1996-1999 yılları arasında KASKİ Genel Müdürü olarak görev yapmıştı.

Başkan Yalçın'dan bir dönem müdürlüğünü yaptığı kuruma hayırlı olsun ziyareti
YAVUZ ÇAĞAN KİMDİR?
1974 Kayseri doğumlu olan Yavuz ÇAĞAN, İlköğretimini Aydınlıkevler İlkokulu ve Ortaokulunda, lise eğitimini Kayseri Lisesinde, lisans öğrenimini ise 1998 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Ardından Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinden Pedagojik Formasyon sertifikası aldı. 1998-1999 yılları arasında şehrimizde yapı üzerine çeşitli çalışmalarda bulundu ve tünel kalıp sisteminin ilk uygulamalarından olan Beyazşehir Koop. yüklenici firmasında görev aldı. 1999-2000 yılında 265. dönem yedek subay olarak vatani görevini İstanbul ve Edirne’de tamamladı. 2000-2005 yılları arasında hem eğitim camiasında dershane sektöründe hem de Kayseri, Çorum, Konya illerinde mühendislik hizmetlerinde proje, ihale takip ve şantiye şefliği görevlerinde bulunarak birçok nitelikli projeyi hayata geçirdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nde 2005 yılında İnşaat Mühendisi olarak göreve başladı. Sırasıyla Şebeke İşletme Şube Müdürlüğü (2009-2016), İçmesuyu Dairesi Başkanlığı (2016-2021), Vekaleten Plan Proje Dairesi Başkanlığı (2016-2017), Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı (2022-2023) ve İşletmelerden sorumlu Teknik Genel Müdür Yardımcılığı (2022-2023) görevlerini yaptı. Kayseri’nin muhtelif bölgelerinde çok sayıda içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu planlama projelendirme ve imalat çalışmalarında yer aldı. 13 Eylül 2023 tarihinde ise Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne “Genel Müdür” olarak atandı.