Başkan Öztürk'ün bayramda mazbata mutluluğu

Yahyalı İlçesinde Yeniden Refah Partisi oyların yeniden sayılması için itirazda bulunmuştu, YSK itirazı kabul etmedi. Karar sonrasında mevcut Başkan Esat Öztürk üçüncü dönemine resmen başladı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Başkan Öztürk'ün bayramda mazbata mutluluğu
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

31 Mart Mahalli İdariler Genel Seçimi sonrasında Yahyalı İlçesinde Yeniden Refah Partisi oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kuruluna itirazda bulunmuştu. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) dün yaptığı toplantıda siyasi partilerin itirazlarını görüşerek karar bağladı. YSK'dan yapılan açıklamada Yeniden Refah Partisi'nin Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde oyların yeniden sayılması talebi geri çevrildi. 

YSK'nın kararından sonra Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, mazbatasını alarak belediye başkanlığında üçüncü dönemine resmen başladı. Öztürk, bu yeni dönemi "Mimarlık Dönemi" olarak adlandırarak ilçenin geleceğine yön verecek yeni projelerle dolu bir sürece işaret etti.

Yahyalı'da Öztürk

Yahyalı İlçe Seçim Kuruluna AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy, AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek, MHP Yahyalı İlçe Başkanı Nebi Akkuş, meclis üyeleri ve partililer ile birlikte giden Başkan Esat Öztürk, mazbatasını alarak Kadın ve Gençlik Merkezine geçti.

Yahyalı'da Öztürk

Burada tebrikleri kabul eden Başkan Esat Öztürk, vatandaşlara hitap etti. Başkan Esat Öztürk; “Tevazu, samimiyet ve gayretle 10 yıl yürüttüğümüz belediye başkanlığı görevini bu dönemde de aşkla yürütmeye gayret edeceğiz. Hemşehrimiz hangi partiye oy vermiş olursa olsunlar 36 bin kardeşimizi bağrımıza basıyoruz. Çünkü hepimiz biriz, beraberiz ve hep birlikte Yahyalı’yız. Birbirinize sırt çevirmeyiniz. Birbirinize kin tutmayınız. Birbirinizi kıskanmayınız. Birbirinizle dostluğunuzu kesmeyiniz. Ey Allah'ın kulları kardeş olunuz diyen bir peygamberin ümmetiyiz.” dedi.

Yahyalı'da Öztürk

Konuşmasında başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye, AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy’a ve AK Parti Yahyalı İlçe Teşkilatına teşekkür eden Başkan Esat Öztürk; “Yahyalı'nın potansiyelini ve değerini ortaya çıkarmak, ilçemizi daha da ileriye taşımak için 'Mimarlık Dönemi'ni başlattık. Hazırladığımız 70 yeni projeyle ilçemizi daha yaşanabilir, daha sürdürülebilir ve daha modern bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Yeni dönemde de aynı birlik ve beraberlikle, hizmetlerimizi en iyi şekilde sunmak için çalışacağız. Yahyalı'nın geleceği için birlikte daha nice başarılara imza atacağımıza inancım tam. Yeniden, bize verdikleri destek ve güvenden dolayı sizlere teşekkür ediyor, bu yeni dönemde birlikte daha nice başarılara imza atacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Yahyalı'da Öztürk