Başkan Kahramanmaraş'a gitti

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Kayseri Şubesi Başkanı Muzaffer Pala Kahramanmaraş'a gitti. Depremzede çocukların hazırladığı tiyatro oyununu seyreden Pala Kahramanmaraş'ta çeşitli açıklamalarda bulundu. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde

Başkan Kahramanmaraş'a gitti
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Kayseri Şubesi Başkanı Muzaffer Pala Kahramanmaraş'a gitti. Depremzede çocukların hazırladığı tiyatro oyununu seyreden Pala Kahramanmaraş'ta çeşitli açıklamalarda bulundu.

Başkan Kahramanmaraş'a gitti

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Kayseri Şubesi Başkanı Muzaffer Pala, vakfın yürüttüğü önemli bir projeden bahsederek başladığı konuşmasında, projenin aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin evlatlarını ve ailelerini kapsadığını belirtti. Pala, "Yavrularımız uzun süredir 'Kuzu Maydanozun Maceraları' adlı çocuk komedi oyunu üzerinde çalışmakta. Amacımız, onları özgüven sahibi ve müreffeh bir geleceğe hazırlamak. Bununla birlikte, sosyal ve sanatsal becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz," dedi.

Başkan Kahramanmaraş'a gitti

Vakfın bir aile sıcaklığı içinde hareket ettiğini vurgulayan Pala, "Burada her bir ailemiz, en yakın akrabamız, teyzemiz, kuzenimiz, yeğenimiz haline geldi. Her türlü sorun ve problemin yanı sıra en mutlu günlerimizde de birbirimizin yanındayız. Şehit ve gazi ailelerimiz büyük bir bedel ödedi. Bizler de bu bedeli ülke olarak tam anlamıyla ödemek mümkün olmasa da, bir nebze de olsa vefa göstermek ve çaba sarf etmek için gayret gösteriyoruz," şeklinde konuştu.

Başkan Kahramanmaraş'a gitti

Pala, Kahramanmaraş'ta yaşanan asrın felaketinin yıldönümünde, vakfın önceliğinin her zaman şehit ve gazi aileleri olduğunu hatırlattı. "Öncelikle onlara destek olduk ve tüm hemşehrilerimize ulaşmaya çalıştık. Geçtiğimiz yıl boyunca Kahramanmaraş'a karınca misali yardımlar taşıdık ve bugün de buradayız," diye ekledi.

Başkan Kahramanmaraş'a gitti

Özellikle vurguladığı bir nokta ise, tiyatro ekibinin (şehit ve gazi evlatlarının) konteyner kentlerde depremden etkilenen çocuklarla birlikte sabah saatlerinde bir oyun şenliğine dönüştürdükleri etkinlik oldu. Pala, "Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu'nda bu yıl ilk kez sahne alacakları oyunun provasını yapmaları gerekirken, onlar birlikte vakit geçirmeyi ve güzel anlar yaşamayı tercih ettiler," dedi ve bu durumun vakfın sosyal sorumluluk bilincinin bir göstergesi olduğunu belirtti.

Başkan Kahramanmaraş'a gitti

Pala, konuşmasını "Bu sahne ve etkinlikler, bize bölgeye sosyal olarak yapılması gereken çok şey olduğunu ve yaptığımız işin önemini bir kez daha hatırlattı. Maddi yardımların devamlılığının yanı sıra, sosyal ve kültürel dayanışmanın da altını çizmek istiyorum" diyerek tamamladı ve ülke olarak bu yöndeki çabaların artırılması çağrısında bulundu.