'Basit müdahale hayat kurtarır'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye personeline yönelik düzenlenen ilk yardım eğitim seminerinin katıldı. Detaylar Kayseri Olay'ın haberinde.

'Basit müdahale hayat kurtarır'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Büyükşehir Belediyesi, olası afet durumunda acil yardım faaliyeti olan arama kurtarmanın hızlı ve etkin olabilmesi adına AFAD Akrediteli Kentsel Arama Kurtarma Ekipleri kurmak için belediye personeline arama kurtarma eğitim semineri düzenliyor.

'Basit müdahale hayat kurtarır'

Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda belediye personeline arama kurtarmanın ilk aşaması olan ilk yardım eğitimi verilirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 4’üncü grubun 4 aşamalı arama kurtarmanın ilk aşaması ilk yardım eğitim seminerinde personel ile bir araya geldi.

'Basit müdahale hayat kurtarır'

'Önemli bir alanda eğitiliyorsunuz'

Olay anında ilk yardımın önemine vurgu yapan Başkan Büyükkılıç, “Basit bir müdahale hayat kurtarır. O müdahalenin bilinçli olması çok daha avantaja dönüşür. Müdahale edeceğim derken, yanlış müdahale yaparsanız hayatına mal olur. Hekimlikte bir kural vardır, önce zararlı olmayacaksın, sonra faydalı olacaksın. Mimarlıkta, mühendislikte de aynıdır. Önemli bir alanda sizler eğitiliyorsunuz, Afet İşleri Daire Başkanlığı da harıl harıl proje üretiyor, ellerinize sağlık” diye konuştu.

'Basit müdahale hayat kurtarır'

Bilgiye her zaman ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Kendimizi yenileyeceğiz, anlayışımızı yenileyeceğiz, günün koşullarına uyarlanacağız ve yola alacağız” dedi.

Afet İşleri Daire Başkanı Gonca Arın da personellerin tamamının gönüllü olarak katıldığını hatırlattı.

'Basit müdahale hayat kurtarır'