Bakan Yerlikaya açıkladı: Tonlarca sahte alkol ele geçirildi!

İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan 81 ilde eş zamanlı operasyon açıklaması. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Bakan Yerlikaya açıkladı: Tonlarca sahte alkol ele geçirildi!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan 81 ilde eş zamanlı operasyon açıklaması. Bakan Yerlikaya 'Çengel-4' operasyonu kapsamında 81 ilde eş zamanlı operasyon yapıldığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Kaçak/Sahte Alkollü İçki Ticaretinin engellenmesi yönelik 81 İlde eş zamanlı olarak düzenlenen 'ÇENGEL-4' Operasyonlarında 189 şahsa adli işlem yapıldı  25  Bin  603  Litre (Yaklaşık 23 Ton) Kaçak/Sahte Alkol ile Etil Alkole el kondu   25 Milyon TL’lik Vergi Kaybı Engellendi  vatandaşımızın can güvenliği ve sağlığı için ülkemizin dört bir yanındaki alkol kaçakçılarına ve sahte alkol üretimi yapanlara karşı operasyonlarımız artarak devam edecek   Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız Koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Gelir İdaresi Başkanlığının katılımıyla  81 İlde vatandaşlarımızın can güvenliği ve sağlığını tehdit eden aynı zamanda ülkemizin büyük miktarda vergi kaybına uğramasına neden olan yasadışı faaliyetlerinin sona erdirilmesi amacıyla 'Çengel-4 Operasyonları' düzenlendi. Operasyonlarda;  14 adet sahte alkol üretimi yapılan içki imalathanesi deşifre edildi.  8.310 şişe kaçak/sahte alkollü içkiye,  13.472 litre kaçak/sahte alkollü içkiye,  12.131 litre etil alkole,  1.704 adet boş şişe ve 1.600 adet bandrole,  1.680 adet alkol aroması ve 68.121 adet etikete el konuldu.  Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede 25 Milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi. Operasyonu gerçekleştiren Polislerimizi ve Gelir İdaresi Başkanlığımız çalışanlarını tebrik ediyorum. Allah Ayağınıza Taş Değdirmesin  kaçakçıların ve sahteciliğe bulaşanların enselerindeyiz. bunlara göz açtırmayacağız."