Bakan Özhaseki ve Başkan Çolakbayrakdar'dan o isme geçmiş olsun mesajı...

AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, oğlu Muhammed Talha ile beraber Afyonkarahisar'da trafik kazası geçirdi... Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

Bakan Özhaseki ve Başkan Çolakbayrakdar'dan o isme geçmiş olsun mesajı...
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Bahadır Yenişehirlioğlu trafik kazası geçirdi. Oğlu Muhammed Talha ile birlikte aynı aracın içinde yolculuk eden Yenişehirlioğlu Afyonkarahisar'da trafik kazası geçirdi. Yenişehirlioğlu kendinin ve oğlunun sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi. 

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanı Kayserili Mehmet Özhaseki de sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Bakan Özhaseki yaptığı paylaşımda:

"Afyonkarahisar'da geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanan
AK Parti Grup Başkanvekilimiz Bahadır Yenişehirlioğlu ve oğluna geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Rabbimden acil şifalar niyaz ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Bakan Özhaseki ve Başkan Çolakbayrakdar'dan o isme geçmiş olsun mesajı...

Çolakbayrakdar ise :

"AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Sn. Bahadır Yenişehirlioğlu ve oğlu Muhammed Talha'nın Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa kazası trafik kazalarını üzüntüleriyle yaşadığı. Çok şükür ki hayati tehlikeleri yok. Yenişehirlioğlu ailesinin geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rab'im beterinden korusun." şeklinde bir metin yayımladı.

Bakan Özhaseki ve Başkan Çolakbayrakdar'dan o isme geçmiş olsun mesajı...

Bahadır Yenişehirlioğlu kimdir?

Bahadır Yenişehirlioğlu İzmir’in ilk belediye başkanı yenişehirli Ahmet efendinin torunu, taşra eşrafından, köklü bir aileye mensup. 1962'de Manisa Akhisar’da doğmuş. Lisesi’ni bitirdikten sonra empresyonizmin izlerini takip etmek için Paris’e gitmeye niyet etmiş bir ara. Annesinin "kulağı kesik Van Gogh gibi mi olacaksın?" iğnelemesi üzerine hukuk okumaya karar vermiş.

Dokuz eylül üniversitesi hukuk Fakültesi’nden 1985'te mezun olduktan sonra serbest avukat olarak çalışmaya başlamış. Ama hiçbir zaman sadece cübbesinin altında yaşayan bir adam olmamış. Her vesileyle dünyayı dolaşmış.

Çin, Fransa, ispanya, İsviçre, İtalya, Almanya, Avusturya, Belçika, İngiltere, Hollanda, Bosna Hersek, Karadağ, Hırvatistan, Fas, Tunus, Mısır, İran, Pakistan, İsrail, Suudi Arabistan, Ürdün, Suriye, Dubai, Bahreyn, Azerbaycan gibi ülkelerde antropoloji, sosyoloji, yönetim bilimi ve hukuk çalışmaları yapmış.

Bir ayağı dünyayı dolaşırken, diğer ayağı doğup büyüdüğü ilçede sabit kalmış.

Yüreğinin sesine kulak verip Avukatlık mesleğini sonlandırıp, çok istediği Edebiyat dünyasına 2011 yılında gemileri yakarak adım atmış.

Son dönemin en iyi çıkış yapan yazarlarından ve aktörlerinden Yenişehirlioğlu’nun

Eserleri:
Beyaz Usta Siyah Çırak / Kerime / Son Hasat / Aşk Cephesi / Aşk Çölü / Kanaviçe / Kara Güneş / Tahta At / Hünkârım

Yenişehirlioğlu Yer aldığı diziler ve sinema filmleri, katıldığı televizyon programları ve seslendirdiği kliplerle önemli bir kitlenin dikkatini çekmeyi başarmış biri. Hele Yedi Güzel Adam da canlandırdığı sahaf İsmail Bey karakteri, Sevda Kuşun Kanadında Saatçi Hüsnü, Payitaht Abdülhamid de Tahsin Paşa, Direniş Karatay ve Vecihi Hürkuş filmlerindeki Ratip Albay ve Alpdoğan bey karakterlerindeki yorumu ile oyunculuktaki başarısının uzun soluklu olacağının ipuçlarını vermiş.

Sosyal medyada samimi ve sıcak iletişimi ile zoru başaran ender yazarlardan.

Yenişehirlioğlu Romancı ve Aktör kişiliği ile pek çok ödülünde sahibi, evli ve iki çocuk babası.

Ödülleri
2014 Yılı Magazinci Com İnternet Medya Ödülleri YILIN YAZARI ÖDÜLÜ
2016 Yılı 2. Kızılay Kısa film festivali YILIN EDEBİYATÇISI ÖDÜLÜ
2017 Yılı 3. Kızılay Kısa film festivali YILIN DİZİ OYUNCUSU ÖDÜLÜ
2017 Yılı KTO Karatay Üniversitesi (Payitaht Abdülhamid dizisindeki Tahsin Paşa rolüyle) YILIN DİZİ OYUNCUSU ÖDÜLÜ
2017 Yılı TÜGVA Yalova şubesinin Yılın en iyi dizisi Payitaht Abdülhamid dizisi Oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu Ödülü
2017 Yılı 3. Mevlana Barış Kültür ve Sanat Ödülü.
2017 Yılı Akdeniz Üniversitesi Gençlik Federasyonu YILIN EN İYİ DİZİ OYUNCUSU ÖDÜLÜ
2018 Yılı FESTİCULTURE EN SEVİLEN SANATÇI ÖDÜLÜ (EUREXPO LYON FRANCE)
2018 Yılı 15 Temmuz Romanı dalında (Kara Güneş) ALTIN KALEM ÖDÜLÜ (BCA TİMES (BOOK CULTURE ART TİMES)