Bakan Özhaseki açıkladı: Bayramda hava nasıl olacak?

Kurban Bayramında hava nasıl olacak? Bu sorunun yanıtını Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki verdi. Ayrıntılar Kayseri Olay haber bülteninde…

Bakan Özhaseki açıkladı: Bayramda hava nasıl olacak?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Bir yanda bunaltan sıcaklar bir yanda aniden bastıran yağışlar, Kayseri’de hava tahmin raporlarına ilgiyi artırdı. Peki Kurban Bayramı’nda hava nasıl olacak? Bu sorunun yanıtını da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki açıkladı.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kurban Bayramıhava tahmin raporunu hakkında kamuoyuna bilgi sunan Bakan Özhaseki, Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının arife gününden itibaren ülkemizin batı kesimlerinden başlayarak azalacağını ifade etti. Bakan Özhaseki, ‘9 günlük tatil boyunca ülke genelinde hava sıcaklıkları biraz azalacak. Yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olacağı tahmin ediliyor.” dedi. Bakan Özhaseki, bayram tatilinde yola çıkacak vatandaşları; araçlarını dikkatli kullanmaları ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarını dikkate almaları konusunda da uyardı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kurban Bayramı hava tahmin raporunu açıkladı. Bakan Özhaseki, mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının arife gününde itibaren ülkemizin batı kesiminden başlayarak biraz azalacağının tahmin edildiğini belirtti. 

Hafta sonundan itibaren Türkiye’ninyağışlı havanın etkisi altına gireceğini ifade eden Bakan Özhaseki, “9 günlük tatil boyunca ülke genelinde hava sıcaklıkları biraz azalacak. Yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olacağı tahmin ediliyor.” dedi. Bakan Özhaseki, bayram ziyaretleri için yola çıkacak vatandaşları da araçlarını dikkatli kullanmaları ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarını dikkate almaları konusunda uyardı. 

Bayramda yağış var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan hava tahmin raporuna göre,  bayramın 1’inci günü Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu kesimlerinin;bayramın 2’nci günü Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii, Doğu Karadeniz ile Sinop ve Samsun’un iç kesimleri, Ordu, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin;bayramın 3’üncü günü Doğu Karadeniz ile Kars ve Ardahan çevrelerinin;bayramın 4’üncü günü Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in iç kesimleri ile Denizli, Afyonkarahisar, Isparta ve Ardahan çevrelerinin, Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.