Bakan'dan Kayseri operasyonu açıklaması: 15 gözaltı

Kayseri merkezli 10 ilde SİBERGÖZ-22 operasyonu düzenlendi. Operasyonlarda 15 şüpheli şahıs yakalandı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırlanan Kayseri haber bültenimizde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Bakan'dan Kayseri operasyonu açıklaması: 15 gözaltı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri merkezli 10 ilde SİBERGÖZ-22 operasyonu düzenlendi. Operasyonlarda 15 şüpheli şahıs yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Kayseri merkezli 10 ilde Çevrim İçi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile Mücadele kapsamında eş zamanlı olarak düzenlenen 'SİBERGÖZ-22' operasyonlarında 15 şüphelinin yakalandığını duyurdu. 

Bakanı Yerlikaya, en hassas olduğumuz konuların başında çocuklarımızı korumak geliyor. Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında dedi. 

Bakan'dan Kayseri operasyonu açıklaması: 15 gözaltı

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımızın koordinesinde; Çevrim İçi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile mücadele kapsamında:
Çocuklara ait müstehcen ürünleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanma suçlarının önlenmesine yönelik, Kayseri merkezli Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Sakarya, Samsun ve Van olmak üzere 10 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Telegram isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu ve çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirilerek görüntülerin satın alındığı tespit edildi. 

Bakan'dan Kayseri operasyonu açıklaması: 15 gözaltı

Operasyonlar kapsamında 15 şüpheli yakalandı. Çok sayıda dijital materyale el konuldu.