Bahçeli hibe etmişti temeli atıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Horasan Erenleri Federasyonu'na hibe ettiği 6 dönümlük arsaya kurulacak olan Horasan Erenleri Alevi Kültürü ve Cemevi Külliyesi'nin temeli atıldı. Törene MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da katıldı. Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

Bahçeli hibe etmişti temeli atıldı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 12 yıl önce Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde satın alıp geçtiğimiz yıl Horasan Erenleri Federasyonuna hibe ettiği 6 dönümlük araziye yapılacak olan Horasan Erenleri Alevi Kültürü ve Cemevi Külliyesi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Bahçeli hibe etmişti temeli atıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kararını 19 Aralık 2022 tarihine sosyal medyadan “Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde üstüme kayıtlı 5788,91 metrekarelik (yaklaşık 6 dönüm) arsayı bilabedel Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ediyorum. Mezkur federasyon yönetimiyle Mersin Mitingimiz öncesinde yaptığım bir görüşmede bu tasarrufumu kendileriyle de paylaştım” sözleriyle duyurmuştu. 
Horasan Erenleri Alevi Kültürü ve Cemevi Külliyesi’nin Nevşehir ili Hacı Bektaş ilçesindeki temel atma törenine MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da katılırken, Ersoy, “Liderimiz Devlet Bahçeli’nin, 19.12.2022 tarihinde hibe ettiğini açıkladığı arasaya inşaa edilen Horasan Erenleri Alevi Kültürü ve Cemevi Külliyesi’nin temel atma törenine katılım sağladık. Bu eserin tüm Alevi kardeşlerimize ve Türk-İslam coğrafyasına hayırlı olmasını dilerim.” Mesajı ile gelişmeleri takipçileriyle paylaştı.