Bahar havası yerini soğuk havaya bıraktı! Kayseri'de hava durumu

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Bahar havası yerini soğuk havaya bıraktı! Kayseri'de hava durumu
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'de kar yağışının etkili olmaması ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi insanları endişelendirirken meteorolojiden alınan verilere göre bugün çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı, bölge genelininin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve akşam saatlerde serinliğin iyice kendini hissettirdiği bugünlerde işte ilimizde beklenen hava durumu; Kayseri Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; Kayseri'de en yüksek sıcaklık 5 derece, en düşük sıcaklık ise -4 derece olacak.

Bölge genelinin çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı hafif kar yağışlı,gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığı mevsim normalleri altında seyredeceği ön görülüyor. Rüzgar kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği bekleniyor.

Zirai Don Uyarısı: Bölgemiz genelinde gece ve sabah saatlerinde hafif, yüksek kesimlerde orta şiddette zirai don hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Buzlanma ve Don Olayı: Bölgemiz genelinde beklenen yağışlar ile birlikte buzlanma ve don hadisesi görülebileceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Sis-Pus Uyarısı: Gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara(ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bahar havası yerini soğuk havaya bıraktı! Kayseri'de hava durumu