3 AYAK UYARISI!

Çolakbayradar, merakla beklenen domates fidesi dağıtımı için de tarih verdi

15:45:15 | 2019-04-26

Kayseri Olay Gazetesi ve Olay Türk TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci ve beraberindeki gazete ve TV çalışanları, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Çolakbayrakdar, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Merkezde yeri değişmeyen tek belediye Başkanı olan Çolakbayrakdar, 31 Mart seçimleri sonrasında kaldıkları yerden yine yola devam ettiklerini söyledi. Yeni dönemde sosyal belediyeciliğe önem vereceklerini anlatan Çolakbayrakdar, “Bu dönem yine güzel işlerin olmasını ümit ediyoruz. Bunun yanında bize güvenen insanların güvenine layık olacak hizmetler yapacağız” dedi. Kentsel dönüşüm projeleri hakkında da konuşan Çolakbayrakdar, “Bir iş doğal mecrasında yürüyorsa hedeflere ulaşmada sıkıntı yok. Kocasinan’da da dönüşüm kendi mecrasında gidiyor” dedi ve 3 ayak formülünü açıkladı.

 Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümle alakalı  ilçede devam eden 8 projenin, 6 tanesinin konut ağırlıklı projeler olduğunu anlattı.

Çolakbayrakdar, “Kentsel dönüşüm sistemli şekilde devam ediyor. 100 bin metrekare olan proje de var, 500 bin metrekare de olan projeler de var. Burada 3 önemli ayak var. Birincisi yatırımcı, ikincisi belediye ve üçüncüsü mülkiyet sahibi. Bu üç unsurun birlikte, koordineli şekilde hareket etmesi gerek. Eğer bu 3 yapı birlikte, uyum içinde hareket ederse işler kolaylaşır ve hızlanır. Kentsel dönüşümde de belediye, yatırımcı ve mülkiyet sahibin uyumu çok önemli. Biz Belediye olarak planlama yaptık, deyip geri durmuyoruz. Projenin yürütülmesinde de çalışıyoruz. Vatandaşlarımız mülkiyet anlaşmalarını hızlı yaparsa, yatırımcılar da hızlı şekilde işlerini yürütürse kentsel dönüşüm hızlı şekilde devam eder. Bizim bölgemizde tüm çalışmalar üç aşağı beş yukarı devam ediyor. Mevcutların yanı sıra yeni etaplar konusunda da engel yok. Yeni projeler ekleme noktasında da gayretlerimiz var. Bir iş doğal mecrasında yürüyorsa hedeflere ulaşmada sıkıntı yok. Kocasinan’da da dönüşüm kendi mecrasında gidiyor” şeklinde konuştu.

DOMATES FİDESİ NE ZAMAN DAĞITILACAK?

Diğer yandan yeni dönemde sosyal belediyeciliğe önem vereceklerini kaydeden Çolakbayrakdar, insan odaklı belediyecilik yapacaklarını söyledi.

Çolakbayrakdar, ayrıca Kayseri kamuoyunun merakla beklediği domates fidesi dağıtımı ile ilgili de açıklama yaptı. Kocasinan Domates fidesinin bir gelenek olduğunu ifade eden Çolakbayrakdar, “Domates fidesi Kocasinan’la özdeşleşti. Mayısın ilk haftası itibariyle dağıtımına başlayacağız” dedi.

Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Haber Kayseri Son Dakika Kocasinan Belediyesi Ahmet Çolakbayrakdar Domates Fidesi Ne zaman Dağıtılacak

Tümü