Avrupa, Balkan ve Türk ezgileri Kayserililerle buluşuyor

Avrupa, Balkan ve Türk ezgilerini uluslararası sahnelere taşıyan Hadouti Orkestrası Kayserililerle buluşuyor. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Avrupa, Balkan ve Türk ezgileri Kayserililerle buluşuyor
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Günü etkinlikleri kapsamında Avrupa, Balkan ve Türk ezgilerini uluslararası sahnelere taşıyan Hadouti Orkestrası konserine ev sahipliği yapacak.

Her köşesinde tarihi ve kültürel mirasların eşsiz örneklerine ev sahipliği yapan kadim kent Kayseri’de kültür sanat alanındaki hizmetlere özel önem veren Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığındaki Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu alanda yaptığı yatırım ve hizmetlere devam ediyor.

Bu kapsamda Avrupa, Balkan ve Türk ezgilerini uluslararası sahnelere taşıyan Hadouti Orkestrası, Kayseri’de performans sergileyecek.

Kayseri’de 11 Mayıs Cumartesi günü Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen Hadouti Orkestar Konseri düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesi, Fransa, Yunanistan, Türkiye, Romanya ve Sırbistan gibi farklı ülkelerden müzisyenleri barındıran topluluk ile Balkanlar, Türkiye ve Orta Doğu müziğini sahneye taşıdığı ezgilerle Kayserililere renkli bir gece yaşatacak.