'Atatürk'ü anmak kadar anlamanın da gerekli olduğuna inanıyoruz'

Mimarlar Odası Kayseri Şubesi Başkanı Murtaza Er, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. Yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde

'Atatürk'ü anmak kadar anlamanın da gerekli olduğuna inanıyoruz'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Mimarlar Odası Kayseri Şubesi Başkanı Murtaza Er, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. Yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Mimarlar Odası Kayseri Şube Başkanı Murtaza Er 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü mesajında: “Cumhuriyetimizin kurucusu, Milli mücadelemizin kahramanı, bağımsızlığımızın baş mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. Yılında saygı ve minnetle anıyoruz. Bir milleti sevmenin, bir millet için kuva-yi milliye ruhu ile mücadele etmenin, Türk devletini küllerinden tekrar alevlendirmek ve bu coğrafyayı Türk yurdu kılmak için adanan bir ömrün aziz hatırası adına milletimizin her ferdini büyük Atatürk’ün bizlere bıraktığı değerlere sahip çıkmaya davet ediyoruz.  
“Benim naciz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” Diyen Atatürk’ü anmak kadar da anlamanın gerekli olduğuna inanıyoruz. Tarihten günümüze en büyük zorlukların yaşandığı Anadolu coğrafyasında karşılaşılan yeni zorlukları da ancak onun bize bıraktığı cumhuriyetin ilkeleri ile aşabileceğimizi her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Bu coğrafyayı bizlere vatan kılan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi saygı ile anıyoruz.” dedi.