Ataş'ın gündeminde 'yoksulluk' var

İyi Parti kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşların yaşadığı yoksulluk sorununu gündeme taşıdı. Detaylar Kayseri Olay'ın, Kayseri haberinde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Ataş'ın gündeminde 'yoksulluk' var
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclis’inde konuştu. Milletvekili Ataş, vatandaşın yoksulluk sorununu gündeme taşıdı. 

'AKP’nin politikalarıyla vatandaş açlık sınırı altında bir yaşam sürüyor'

TÜRK-İŞ'in Kasım ayı açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasına yönelik verilere dikkat çeken İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Bu veriler, hükümetin göz ardı ettiği gerçekleri bir kez daha yüzümüze çarpmıştır. Buna göre, sağlıklı ve yeterli beslenme için gerekli olan açlık sınırı 14.025 lira olarak belirlenmiştir yani ailelerin sadece temel gıdaya ulaşabilmesi için en az 14.025 lira harcaması gerekmektedir. Bir ailenin gıda, giyim, konut gibi zorunlu harcamalarını içeren yoksulluk sınırı ise 45.686 lira olmuştur. Buna karşı, asgari ücret 11.402 lira, en düşük emekli maaşı 7.500 lira, en düşük memur maaşı ise 22.017 liradır. İktidarın hatalı politikaları yüzünden vatandaşımız temel ihtiyaçlarına ulaşamamakta, açlık sınırı altında bir yaşam sürmek zorunda kalmaktadır. Bu vahim durumu değiştirmek için artık yandaş odaklı değil, vatandaş odaklı siyasete, politikaya ihtiyaç var” şeklinde konuştu.