İktidara tepki gösteren Ataş: Çiftçinin yüzü yine gülmedi!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AKP'nin politikalarıyla Türk Çiftçisinin kaybetmeye devam ettiğini söyledi. Açıklanan buğday alım fiyatlarına tepki gösteren ve yeniden düzenlenmesi gerektiğini ifade eden Ataş, 'Bu fiyatlar çiftçinin ekim yapmayı bırakmasına yol açacak, geçen yıl zaten 3,8 milyon ton olan ekmeklik buğday ithalatını artıracak yine Türk çiftçisi kaybedecektir' şeklinde konuştu.

İktidara tepki gösteren Ataş: Çiftçinin yüzü yine gülmedi!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) toplumun farklı kesimlerinin sorunlarını gündeme getiren İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, bu kez de memurların tayin dönemine dikkat çekti ve yol harcırahlarının güncellenmesi çağrısı yaptı. 
BUGÜN MEMURLARIMIZ ÇÖZÜMÜ BANKA KREDİSİNDE ARIYOR, SÜREKLİ BORÇLANIYOR
“Asker, polis ve jandarma başta olmak üzere on binlerce devlet memurunun tayin dönemi başlamıştır. Tayin edilen personele ödenen yol harcırahlarının hesaplanmasında kullanılan gider kalemlerinin her birine son bir yılda yüzde 100’lerin üzerinde zamlar gelmiştir” diyen Milletvekili Dursun Ataş, “Bugün verilen bu yol harcırahlarıyla taşınma giderlerinin yarısını bile karşılayamayan memurlarımız çözümü banka kredisinde arıyor, sürekli borçlanıyor. Memurlara verilen yol harcırahlarının belirlenmesinde dikkate alınan akaryakıt, ulaşım, konaklama artış oranları dikkate alınarak mehil izinleri bitmeden yeniden güncellenmelidir. İktidar, devletin her kademesinde iş yükünü çeken memurlarımızı görmezden gelmeyi bırakmalı, onları rahatlatacak adımları bir an önce atmalıdır” şeklinde konuştu.