Aşkale'ye Kayserili kaymakam!

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Kayserili Emre Oğuztürk Çankırı Yapraklı Kaymakamlığından Aşkale ilçe Kaymakamlığına atandı. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde

Aşkale'ye Kayserili kaymakam!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Kayserili Emre Oğuztürk Çankırı Yapraklı Kaymakamlığından Aşkale ilçe Kaymakamlığına atandı. Oğuztürk bugün Aşkale'de göreve başladı.

Emre Oğuztürk kimdir?

1992 yılında Kayseri'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünde lisans eğitimine başladı ve 2014 yılında ikincilik derecesi ile yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. 2017 yılında mülki idare amirliği mesleğine intisap etmiş olup, Kayseri Vilayet stajına müteakip, sırasıyla Çanakkale-Gelibolu ve Eskişehir-Sivrihisar ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajlarının ardından Eskişehir'in Mihalıççık ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevini yürüttü. Sonrasında İngiltere University of Leicester'da İngilizce eğitimi almış ve Birleşik Krallıkta uygulanan seçim sistemleri başta olmak üzere çeşitli konularda inceleme ve araştırmalarda bulundu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsündeki yüksek lisans eğitimini, Türkiye Varlık Fonu konulu çalışması ile tez aşamasında sürdürmekte olup, iyi derecede ingilizce bilmektedir.