Arık'tan zehir zemberek açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yarın yapılacak il kongresi öncesinde önceki dönem Milletvekili Çetin Arık, il başkanı Feyzullah Keskin'i hedef aldı. Keskin'in il başkanlığını kazanamama korkusu nedeniyle Melikgazi ilçe seçimlerini yaptırmadığını belirten Arık, Melikgazi İlçe Başkanı'nın görevden alınmasının da kurgu olduğunu ifade etti. Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

Arık'tan zehir zemberek açıklama
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi il kongresi yarın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda yapılacak. 5 Haziran 2023 tarihinde il başkanlığı görevine atanan Feyzullah Keskin’in kazanmasına kesin gözü ile bakılan kongre öncesinde önceki dönem CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sosyal medyadan partililerine seslendi. Keskin’den kayyum il başkanı olarak söz eden Arık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yarın Kayseri'de partimiz il başkanını seçecek. Bu süreç içerisinde partimize yakışmayan bazı tiyatrolar sahnelendi, yakışıksız oyunlar oynandı!  Kongre takvimi başlamışken, süreç devam ederken atanan kayyum il başkanı yapılacak il kongresiyle güya bu kez de seçilmiş il başkanı olacak! Ancak gelinen süreç hukuksuzluklara, haksızlıklara ve kırgınlıklara yol açmıştır.  Bu hukuksuz tabloya, bu delegelerin iradesine ipotek koyan oyuna karşı doğruları dile getirmek ve olması gerekenleri anlatmak için büyük uğraşlar verdik.  Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerine genelde de yerelde de asli görevleri arasında yer alan parti üyelerinin hak ve hukukunu korumaları gerektiğini her fırsatta hatırlattık, uyardık. Partinin kaosa, çıkmaza sürüklenmemesi için sorumlu davranmaya davet ettik.  Üyeler arasında ayrım yapılmaması gerektiğine her fırsatta vurgu yaptık. Aynı zamanda parti üyelerinin, partinin her kademesinde adaylarını belirlemede söz sahibi olmaları gerektiğini de dile getirdik. Ama bu uyarılarımız hep göz ardı edildi”
Keskin’in il başkanlığını kaybetme korkusuyla Melikgazi İlçe seçimlerini yaptırmadığını ifade eden Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kayyum il başkanı ve yönetimi, Kayseri'nin en büyük ilçesi Melikgazi'de delege seçimi yapmadı! Makam hırsları, koltuk endişeleri nedeniyle yapmak istemedi!  'İl başkanlığını kazanamazsak' korkusunun sardığı bu isimler, en büyük ilçe konumundaki Melikgazi'yi seçime sokmadı, partililerin iradesini yok saydı. Bununla da kalmayan kayyum yönetim, kendilerine rakip gördükleri emektar partililerimizin olası adaylıklarını engellemek için de keyfi uygulamaları, disiplin soruşturmalarını sahneye koydu. Bu partide önemli görevlerde bulunan, kıymetli isimler, tedbirli disipline sevk edildi. Melikgazi ilçesinde seçim yapamayan ilçe başkanı da, göz boyamak amacıyla minareye kılıf bulma çabasıyla danışıklı oyunun bir diğer ayağında güya görevden alındı!
Görevini yapmayan, yapamayan, bu nedenle 'görevden alınan' ilçe başkanı hakkında her nedense tek bir disiplin soruşturması açılmadı. Üstüne üstlük görevini yapmadığı, yapamadığı gerekçesiyle kayyum il başkanı tarafından görevden alınan ilçe başkanıyla birlikte pasta kesildi. Adeta beceriksizlik kutlandı!”
“Melikgazi meselesi, şu anki kayyum yönetim için bir utanç vesilesidir” diyen Arık, açıklamasının devamında;  “Yarın yapılacak seçim aynı zamanda demokrasiye, partimizin ilkelerine, üyelerimizin iradesine ipotek konulan bir seçimdir! Mahalle delege seçimini dahi yapamayanlar, bu utançlarını örtmek, beceriksizliklerini gizlemek için, cambaza bak oyunu sahneleyerek, düşman arama peşine düşecek ve ellerine geçen ilk fırsatta ben ve ailemi hedef gösterecektir. Ancak bu çabalar da nafile.
Çünkü takke düştü kel göründü! Bu nedenle yaşananları, ortaya konan oyunları, beceriksizliği, partililerimizin yok sayılan iradelerini vicdanlara havale ediyorum.
Sevgili yol arkadaşlarım; ötekileştirilen, yok sayılan değerli Melikgazi üyeleri;
Demokrasiye olan inancım, her ne kadar birileri tarafından yok sayılsa da parti değerlerine olan saygım nedeniyle yarın yapılacak Kayseri İl Başkanlığı seçimlerine üzülerek katılmayacağım.  Başta iradeleri koltuk telaşıyla rafa kaldırılan, yok sayılan Melikgazi üyelerimiz olmak üzere tüm partililerimizi yapılan bütün haksızlıklara, hayata geçirilen hukuksuzluklara rağmen duyarlı davranmaya, kavgadan, tartışmadan uzak bir şekilde hoş görüyü elden bırakmamaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.