Arık'tan, Muhtar açıklaması: Koltuk ittifakını telaş sardı

'Baskı ve tehditlerle muhtarlarımızı vazgeçirmeye çalışıyorlar' diyen CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık'tan, Muhtar açıklaması: Koltuk ittifakını telaş sardı. Bunlar şer ittifakının son çırpınışlarıdır.

Arık'tan, Muhtar açıklaması: Koltuk ittifakını telaş sardı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’de 57 muhtarın CHP’ye katılmasını değerlendirdi. Düne kadar muhtarların yüzüne bakmayan, kapısını çalmayanların muhtarların CHP’ye katılmasının ardından genel merkezlerinden fırça yediğini belirten Arık, “Dün birbirlerine ip atan, bugün koltuk için birbirine sarılan koltuk ittifakını telaş sardı. Panik halinde nereye saldıracaklarını şaşırdılar. Kamu gücünü kullanarak, en iyi bildikleri baskı ve tehditlerle muhtarlarımızı kararlarından vazgeçirmeye çalışıyorlar. Ama nafile koltuk ittifakı tüm yolsuzluklarıyla, tüm hırsızlıklarıyla, baskı ve zulmüyle tarihe karışıyor. Bunlar şer ittifakının son çırpınışlarıdır. Andımız var bu harami düzenini yıkacak, halkın iktidarını kuracağız” diye konuştu. 
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’de 57 muhtarın CHP’ye katılmasını değerlendirerek, katılımların artarak devam edeceğini söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine toplumun tüm kesimlerinden olduğu gibi muhtarlardan da CHP’ye yoğun bir katılımın olduğunu belirten Arık, “Muhtarlarımız hizmet alamamaktan, ilgisizlikten, yüzlerine kapanan kapılardan rahatsız. Muhtarlar hizmet istiyor ama millete tepeden bakan cumhur ittifakının kibirli belediyeleri sadece nasihat veriyor. Büyük ortakta herkes işi gücü bırakmışlar 2024’te Büyükşehir’e kim başkan olacak, kim hangi belediyeyi alacak onun hesabını yapıyorlar. Kapının önünde birlik beraberlik pozu verdiklerine bakmayın kapının arkasında birbirlerinin kuyusunu kazmaktan hizmet yapmaya fırsat bulamıyorlar” dedi. 
Muhtarların CHP’ye katılmasının ardından Cumhur ittifakı ortaklarının genel merkezlerinden fırça yediğini belirten Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Önce büyük ortakları çıktı ne dediği belirsiz bir açıklama yaptı. Oturmuşlar tek tek fotoğrafta kaç kişi olduğunu saymışlar. AKP Genel Başkanının mitingine metrekareye 11 kişi sığdırmayı başaranlar, keşke fotoğrafta kaç kişi olduğunu saymaya harcadıkları zamanı “Kayseri neden bizden yüz çevirdi ?”diye düşünmeye harcasalardı. Belki o zaman daha gerçekçi bir yaklaşım gösterebilirlerdi. Büyük ortaktan sonra baraj altı kalan küçük ortak çıktı sahneye, muhtarları istismar ettiğimizi ileri sürerek kendilerince durumu kurtarmaya çalışıyorlar. Öncelikle şunu bilmelilerdir ki, istismar konusunda kimse onların eline su dökemez. Daha dün “danteli kefen” giyenlerle mahkemelik olup, bugün dantelli kefenlilere biat edenler; dün miting meydanlarında birbirlerine ip atıp milletimizin başta milliyetçilik olmak üzere tüm hassasiyetlerini istismar söz ediyor. Partimize üye olmadığını yönünde bir açıklama yapmak  zorunda bırakılan, Sayın Muhtarımızın da belirttiği gibi, İl Başkanımız, kendisini ziyaret etmiş, sonrasında da partimize davet etmiştir. Kendisi de bu davete karşılık vererek, üye formuna doldurup, imzasını atarak partimizin üyesi olmuştur. Elbette söz konusu Sayın muhtarımız ve tüm sayın muhtarlarımızın bir partiye nasıl üye olunup olunmayacağını bildiğini düşünüyorum. Sonrasında da muhtarımız Ankara’ya yaptığımız ziyaret için de kendi imkanlarıyla il binamıza gelmiş ve diğer muhtarlarımızla Ankara’ya gitmiştir. Sonrasında da muhtarımızın açıklamasında altını çizdiği gibi yaratılan korku iklimi ve muhtarlarımızın hedef haline getirilmemesi için detaya girmemeyi uygun gördük. Birileri bilgisi dışında bir partiye üye oluyorsa onu da uzakta değil hemen yanı başınızdaki dünkü düşmanınız, bugünkü efendiniz olan partide arayacaksınız. 57 muhtarımızın da ıslak imzalı başvuru formu mevcuttur. Biz insanların kişisel bilgilerini ele geçirip, kendi iradeleri dışında kimseyi partimize üye yapmayız. Ve bilinsin ki;  biz partimizin üyesi olsun ya da olmasın tüm muhtarlarımızın yanında olmaya, onların sorunlarıyla ilgilenmeye, sorunlarının çözümü için mücadele etmeye devam edeceğiz
İstismar konusuna gelince; muhtarlarımızı istismar edenler, bir hanımefendiyi kendi ayağına çağırıp, attığı imzayı inkar etmek zorunda bıraktıranlardır. Bu davranış da ancak onlara yakışır. Biz onlar gibi hile hurda bilmeyiz. Biz onlar gibi baskı ile zorbalıkla doğruları ters yüz etmeyiz. Elbette doğruları söylemek, söylediği sözün arkasında durabilmek yürek ister, kararlılık ister, inanç ister.  Onların telaşını da anlıyoruz. Milletin yoksulluğu üzerinden sürdürdükleri saltanatın sonu geldi. Bunun dün birbirlerine ip atan, bugün koltuk için birbirine sarılan koltuk ittifakını telaş sardı. Panik halinde nereye saldıracaklarını şaşırdılar. Kamu gücünü kullanarak, en iyi bildikleri baskı ve tehditlerle muhtarlarımızı kararlarından vazgeçirmeye çalışıyorlar. Ama nafile koltuk ittifakı tüm yolsuzluklarıyla, tüm hırsızlıklarıyla, baskı ve zulmüyle tarihe karışıyor. Bunlar şer ittifakının son çırpınışlarıdır. Andımız var bu harami düzenini yıkacak, halkın iktidarını kuracağız”