Arık: Özhaseki mal beyanında yalan söyledi! Villası 500 bin TL değil

16:53:24 | 2019-09-09

CHP Milletvekili Çetin Arık da “Yalan konusunda AKP’nin eline kimse su dökemez. Özhaseki mal beyanı konusunda yalan söyledi. Değeri milyonlarca lira olan villasını bağ evi diye kayda düşüp, ederi olarak da 500 bin lira açıkladı” diye konuştu.

Arık, “Bir insan alın teri ile kazandığı mal varlığı konusunda neden yalan söyler? Ama Kayserililer başta olmak üzere tüm Türkiye biliyor ki, Özhaseki mal beyanı konusunda yalan söyledi. Değeri milyonlarca lira olan villasını bağ evi diye kayda düşüp, ederi olarak da 500 bin lira açıkladı” diye konuştu.

“İSRAF DÜZENİNİN ORTAYA ÇIKMASININ ARDINDAN GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, katıldığı bir etkinlikte CHP’yi hedef alan AKP Genel Başkan Yardımcısı Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’ye tepki gösterdi. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Araba Kiralama Partisi olduğunun Yenikapı’da gözler önüne serildiğini belirten Arık, “AKP’liler kurdukları israf düzeninin ortaya çıkmasının ardından gündem değiştirmek için birbirleriyle yarışıyor” dedi.

Arık, “Sayın Özhaseki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduktan sonra yoğun ısrarlar üzerine mal beyanını açıklamamıştı. O mal beyanında da ortaya çıktı ki, AKP’lilerin işi gücü yalan dolan… Bir insan alın teri ile kazandığı mal varlığı konusunda neden yalan söyler? Ama Kayserililer başta olmak üzere tüm Türkiye biliyor ki, Özhaseki mal beyanı konusunda yalan söyledi. Değeri milyonlarca lira olan villasını bağevi diye kayda düşüp, ederi olarak da 500 bin lira açıkladı. Ben o günde söyledim, bu gün de söylüyorum. Madem o bağevinin ederi 500 bin lira ben iki katını vermeye hazırım. Özhaseki o günlerde bu teklifimiz duymazdan geldi. Her şeye konuşan Özhaseki, bu konuda tek bir açıklama dahi yapmadı, yapamadı. Çünkü mal beyanı yalan. O bağevi dediği Kayseri’nin en güzel yerindeki villasının değeri açıkladığı bedelin en az 4-5 katı… Onca zorlamanın ardından açıkladığı mal beyanı bile gerçeği yansıtmayanlar çıkmış CHP’yi yalancılıkla suçluyor. Özhaseki rahat olsun. Hiç kimse yalan konusunda AKP’nin eline su bile dökemez. AKP korkunç bir kibir zehirlenmesi içinde halkın gerçeklerinden koptu. Sayın Özhaseki kişi başına düşen milli gelirin artığını söylüyor. Tabii sağında solunda yandaşlar olunca Özhaseki herkesin bir eli yağda bir eli balda sanıyor.  Sayın Özhaseki, Kayseri’de çöpten ekmek toplayan kadını görmüyor, Sayın Özhaseki askerlerimiz şehit olurken kurulduğu dumanlı sofralardan kafasını kaldırıp, 2000 liralık borcu için Kayseri’nin göbeğinde kendini yakanı görmüyor, göremiyor. İş için çalmadık kapı bırakmayan, asgari ücretin dahi altında çalışmayı kabul eden ama iş bulamayan milyonlarca genci görmüyor. Kayseri’de neredeyse her üç kişiden birinin yardımlarla yaşamak zorunda kaldığını bilmiyor. Oysa Kayseri Valiliği’nin kaç kişiye yardım yaptığı konusundaki açıklamalarına baksa milletin ne halde olduğunu görecek.” dedi.

“ÖZHASEKİ KAPISINA ZİNCİR VURULAN PSİKİYATRİ SERVİSİNİ BİR ZİYARET ETSİN”

Özhaseki’nin Kayseri Şehir Hastaneleri ilgili sözlerini de eleştiren Arık, “Evet yandaş kazansın diye 5 yıldızlı otel gibi görülen ama sağlık konusunda sınıfta kalan şehir hastaneleri yaptılar. Devleti kendi arsasını kiracı durumuna düşürüp, hasta garantili hastane ile yandaşlarının servetlerine servet kattılar. Sayın Özhaseki 18 yıl önce ne olduğunu bıraksın daha birkaç gün önce Pınarbaşı’da İYİ Parti Milletvekilimiz Sayın Dursun Ataş’ın amcasının kızı evine 50 metre uzaklıktaki hastaneden müdahale edilmediği için kalp krizi sonucu hayatını yitirdi. Madem Özhaseki şehir hastanelerini bu kadar çok beğeniyor, tedavisini gelsin içinde yılanların cirit attığı şehir hastanesinde yaptırsın. Kapısına zincir vurulan yüksek güvenlikli psikiyatri servisini bir ziyaret etsin. Etsin de ondan sonra karar versin 5 yıldızlı otel mi, beş para etmez bir sağlık tesisi mi?” diye konuştu.

“HANİ HIZLI TREN GELECEKTİ”

İktidar partisinin her seçim dönemi Kayseri’ye hızlı tren getireceğini söylediğini belirten Arık, “AKP yıllardır Kayserilileri hızlı tren yalanıyla oyalıyor. Geldiydi, gelecekti, proje aşamasındaydı, yatırım programına alındıydı derken yıllar geçti. Özhaseki son belediye başkanı adayı olduğunda da altyapının bittiğini prestij projeler için yeniden aday olduğunu söylemişti. Kayserililerin oyunu alıp, sonra bırakıp kaçtı. Hani nerede Şehri Derya, hani nerede o prestij projeler?” diye konuştu. 

 

 

 

 

 

 
ETİKET :   Mehmet Özhaseki Haberler Son dakika Çetin Arık CHP Milletvekili AK Parti Villa Mal beyanı

Tümü