Arık: AKP, Kayseri'de karakol basıp, polis dövüyor!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 'Kahraman Türk Polisi AKP'nin emir eri değildir, olmayacaktır' dedi. CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer de polise yönelik saldırıya tepki göstererek, 'AKP ile ülkenin geldiği nokta bu. Her alanda, her yerde bu tablo var. Yapanın yanına kar kalan anlayıştan cesaret alanlar, bunu alışkanlık haline getirdi' diye konuştu.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Arık: AKP, Kayseri'de karakol basıp, polis dövüyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık,  “Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün AK Parti İlçe Gençlik Kolları tarafından basıldığı ve bir polisin burnunun kırıldığına” yönelik yaşanan olayın ardından tepki gösterdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “AKP Gençlik Kolları Tomarza’da karakol basıp, polis yaralıyorsa bunun tek nedeni AKP’nin Türkiye’yi bir parti devleti gibi yönetme arzusudur. Tunceli’de Kahraman Türk Askeri’nden tekmil alan AKP zihniyeti, Kayseri’de de karakol basıp polis dövüyor. Ne kahraman Türk askeri, ne de Kahraman Türk Polisi AKP’nin emir eri değildir, olmayacaktır” diye konuştu. Kayseri Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün AKP İlçe Gençlik Kolları tarafından basıldığı ve karakolda görevli bir polisin darp edilerek burnunun kırıldığı iddialarını değerlendiren CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, olayı kınadı. AKP’nin tek adam rejimi ile Türkiye’yi bir parti devleti haline getirmeye çalıştığını ifade eden Arık, konuyla ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “İlim Kayseri’nin Tomarza İlçesinde yaşanan olay AKP faşizminin, tek adam rejiminin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor. AKP Gençlik Kolları Tomarza’da karakol basıp, polis yaralıyorsa bunun tek nedeni AKP’nin Türkiye’yi bir parti devleti gibi yönetme arzusudur. Tunceli’de Kahraman Türk Askeri’nden tekmil alan AKP zihniyeti,  Kayseri’de de karakol basıp polis dövüyor. Ne kahraman Türk askeri, ne de Kahraman Türk Polisi AKP’nin emir eri değildir, olmayacaktır. Bu durumunun örtbas edilmesine, üstünün kapatılmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu durumun kabullenilmesi eşkıyalığa, zorbalığa ve daha da önemlisi parti devleti olmaya izin vermektir.  AKP devlet değildir, Türkiye AKP’nin babasının çiftliği hiç değildir. Buna asla izin vermeyeceğiz. Buradan Kayseri’deki bürokratlara da sesleniyorum: AKP’nin değil, devletin yanında yer alın. Kanun, hukuk ne gerektiriyorsa onu yapın” diye konuştu. 
CHP İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER: AKP İLE ÜLKENİN GELDİĞİ NOKTA BU!
CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer de saldırıya tepki gösterdi. Özer, "AKP ile ülkenin geldiği nokta bu. Her alanda, her yerde bu tablo var. Yapanın yanına kar kalan anlayıştan cesaret alanlar, bunu alışkanlık haline getirdi. Artık yeter...İddialar, yaşananlar korkutucu. Karakol basmak nedir? Bunu yapanları cesaretlendiren bu adaletsiz  düzenin sonu geldi" ifadelerini kullandı.
Arık: AKP, Kayseri'de karakol basıp, polis dövüyor!