Almanya Kayserili taksiciyi konuşuyor! İki kadının teklifi pes dedirtti

Almanya Kayserili taksici Suat Öcalan'ı konuşuyor. 30 yıldır yurt dışında yaşayan Öcalan'ın yaşadığı olay ülke gündemine damga vurdu. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Almanya Kayserili taksiciyi konuşuyor! İki kadının teklifi pes dedirtti
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayserili Taksici Suat Öcalan, Almanya gündemine damga vurdu. Suat Öcalan, ülkenin yeni kahramanı oldu. Kayserili taksiciye iki kadının teklifi pes dedirtti. 

Almanya'da uzun yıllardır taksicilik yapan Suat Öcalan kaldırımda bulduğu 14 bin 535 Euro'yu sahibine teslim etti. Çantayı bulduğunda şahit olarak çağırdığı iki kadının teklifi ise pes dedirtti. Taksici Suat Öcalan yaşadıklarını Odatv'den Deniz Gezginci'ye anlattı.

Almanya’nın Münih şehrinde yaşayan 56 yaşındaki taksici Suat Öcalan, kaldırımda bulduğu içinde 14 bin 535 Euro’yu (510 bin TL) bulunan çantayı sahibine teslim etti. Çantanın içindeki parayı gördüğü sırada olay yerinden geçen iki kadın parayı bölüşmeyi teklif etti. Kayserili Suat Öcalan’ın tepkisi bakın ne oldu... Suat Öcalan olayı Odatv’den Deniz Gezginci’ye anlattı.
Deniz Gezginci: Suat Bey kısaca sizi tanıyabilir miyim?

Aslen Kayserili... 
Suat Öcalan: Aslen Kayseriliyim. 30 yılı aşkın Münih’te yaşıyorum. 18 senedir taksi kullanıyorum.

Almanya Kayserili taksiciyi konuşuyor! İki kadının teklifi pes dedirtti

Deniz Gezginci: Olay gününe dönecek olursak. Para dolu çantayı bulduğunuzda ne yaptınız?
Suat Öcalan: O gün eşimin hastanede randevusu vardı. O nedenle hastaneye gittik. Normalde arabayı hep aynı yere park ederim nedense o gün içimden başka bir yere park etmek geldi. Arabayı park ederken eşim benden önce arabadan indi ve kaldırım kenarında park etmiş bir scootera asılı bir çanta buldu. O sırada yanımızdan iki tane kadın geçiyordu. Görgü tanığı olsunlar diye kadınları da yanıma çağırdım. Kadınlar gelince çantayı açmaları için onlara verdim. Açtılar ve çantanın içinin para olduğunu görünce şok oldular.
Deniz Gezginci: Kadınların tepkisi ne oldu?
Suat Öcalan: Kadınlar ilk önce bana parayı ne yapacağımı sordular. Sahibine teslim etmesi için polise vereceğimi söyledim. Kadınlardan gelen cevap; “Sen manyak mısın ikiye bölüşelim yarısını siz alın yarısını biz alalım ve evlerimize gidelim” oldu. “Olur mu bizim olmayan bir şeyi nasıl bölüşebiliriz. Bu parayı yiyecek olsam neden sizinle bölüşeyim. Alır arabama atar kendim yerdim” diye cevap verdim.
Deniz Gezginci: Çantayı daha sonra ne yaptınız?
Suat Öcalan: Polisi aradım. Polis bana çantayı en yakın karakola götürmemi söyledi. Karakola götürüp çantayı teslim ettim. Oradaki polisler çantanın içini açıp parayı saydılar. Parayı teslim ettiğimize dair bir kâğıt imzalattılar ve biz oradan hastaneye gittik.
Deniz Gezginci: Peki çantanın sahibi ortaya çıktı mı?
Suat Öcalan: Evet çıktı. Polislerin dediğine göre çantanın sahibi araba alım satımı yapan 25 yaşında Hollandalı bir gençmiş. Gece scooter ile evine gelirken çantayı scooterın önüne asmış ve inerken almayı unutmuş gitmiş. Parayı teslim ettiğimden iki saat sonra bana polisten bir telefon geldi. Polisler gence ulaşmışlar ve genç benimle tanışmak istemiş. Karakola gittiğimde genç beni görünce boynuma sarıldı. Çok teşekkür ederim, bu para benim değildi ve sahibine geri ödemem için 10 ay çalışmam gerekirdi diyerek gözleri dolarak anlattı. Bana ödül olarak 200 Euro vermek istedi. Önce vicdanen para kendisine ait olmadığı için almak istemedim ama zorla verdi.
Deniz Gezginci: Bu olay duyulunca çevrenizden nasıl tepkiler aldınız?
Suat Öcalan: Olayı bir kişi duyunca herkes duydu. Hatta memleketim Kayseri’ye kadar herkes duydu. Yakın çevremden olumlu olumsuz çok tepki verenler oldu. “Manyak mısın bu para verilir mi?” diye soranlar da oldu, sen nasıl Kayserilisin Kayserililer parayı teslim eder mi? diyenler de. Bunun yanında “Helal olsun adamsın” diyenler de oldu.