Akaryakıt sektöründe flaş gelişme! Rakibinin akaryakıt operasyonlarını satın alıyor

Kayseri'de de akaryakıt istasyon bayileri bulunan Petrol Ofisi akaryakıt sektöründeki rakibinin Türkiye'deki akaryakıt operasyonlarını satın almak üzere hisse alım sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırlanan Kayseri haber bülteninde…

Akaryakıt sektöründe flaş gelişme! Rakibinin akaryakıt operasyonlarını satın alıyor

Akaryakıt sektöründe Türkiye’de faaliyet gösteren Kayseri’de de akaryakıt istasyon bayileri olan iki şirket arasında önemli bir gelişme yaşandı ve Petrol Ofisi Grubu, BP’nin Türkiye’deki akaryakıt operasyonlarını satın almak üzere hisse alım sözleşmesi imzaladığını duyurdu.
Petrol Ofisi Grubu BP’nin Türkiye’deki akaryakıt operasyonlarını satın alıyor. BP’nin Türkiye pazarındaki BP Petrolleri A.Ş. ve BP Turkey Refining Limited şirketlerini kapsayan ve kapanışı düzenleyici kurumun onayına tabi olan işlemin bedeli açıklanmadı.
Petrol Ofisi Grubu’nun ana hissedarı Vitol’ün Yönetim Kurulu Üyesi Chris Bake konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye enerji sektörünün milli gururu Petrol Ofisi Grubu’nun daha da güçlenmesini sağlayacak bu adımı atmaktan ötürü son derece mutluyuz. Genç ve dinamik nüfusu ve büyüme potansiyeliyle Türkiye’nin geleceğine olan güvenimiz tam.”
Petrol Ofisi Grubu CEO’su Mehmet Abbasoğlu, “Pazardaki gücümüzü daha da pekiştirecek bu heyecan verici buluşmayı ve yeni ekip arkadaşlarımızın aramıza katılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Verilen bilgiye göre, Rekabet Kurumu’nun onayına tabi olan satışın 2024’te tamamlanması bekleniyor.

Türkiye'de rakibinin operasyonlarını satın alıyor