AK Partili eski vekil partiden kendisini kiminin ihraç ettirdiğini açıkladı!

AK Parti Kayseri eski Milletvekili Prof Dr Pelin Gündeş Bakır, 09 Aralık 2019 tarihinde partiden ihraç edildi. Bakır, o döneme yönelik dikkat çeken bir iddiayı gündeme taşıdı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

AK Partili eski vekil partiden kendisini kiminin ihraç ettirdiğini açıkladı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

AK Parti yönetimine yönelik başta Suriyeliler  olmak üzere bazı eleştiriler yönelten ve bu nedenle partiden 9 Aralık 2019 tarihinde ihraç edilen Prof Dr Pelin Gündeş Bakır, açıklamalarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Bakır, kendisinin partiden ihraç edilmesine neden olduğunu öne sürdüğü ismi paylaştı.

AK Partili eski vekil partiden kendisini kiminin ihraç ettirdiğini açıkladı!

Şimdi kim, kimi kaybetti?

Bakır, bu ismin kendisi gibi eski vekil Mehmet Metiner olduğunu belirterek, şunları söyledi: Ak Parti, M.Metiner adlı HDP eski Genel Başkan Yardımcısı şahsın tahrikiyle beni partiden 2019’da ihraç etti. İngiltere 2024’te bir Türk kadınına, bana bilimsel çalışmalarım nedeniyle en büyük akademik ödüllerden biri olan ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ verdi. Şimdi kim kimi kaybetti?


AK Partili eski vekil partiden kendisini kiminin ihraç ettirdiğini açıkladı!

12 sayfalık savunma

AK Parti'den ihraç edilen Bakır, o dönem parti yönetimine 12 sayfalık savunma yapmıştı, şu ifadeleri kullanmıştı:

Ak Parti, Türk’üm dedim diye Suriyeliler vatanlarına dönsün dedim diye beni ihraç etti. Bu fikirlerimi ilk defa 2011’de milletvekili seçildiğimde, 2011 ve 2012 yılı Ak Parti Kızılcahamam toplantılarında 1500 kişi önünde elime mikrofon alarak söyledim. Yeni fikirlerim değildir. Ayrıca milletvekilliği yaptığım 2011-2015 yılları arasında televizyon programlarında, çıktığım canlı yayınlarda da hep aynı fikirleri savundum. O dönem sosyal medyayı etkin kullanmadığım için bazı takipçilerim bunlara rast gelmemiş olabilir. Ancak bu düşüncelerim yeni değildir. Bu ihraç sadece 8 yıl önce herkese aşikar olan bir sonucun bugün gecikmiş bir ilanıdır. Ben 2011’de ilk milletvekili seçildiğim günden itibaren sadece milletimin milletvekili oldum. Bir partinin değil. Bir partide hiçbir zaman siyaset yapmadım. Bana neden Akp’den milletvekili oldun diyorlar.2011’e kadar politize değildim.Siyasi partileri ve hiçbir siyasetçiyi tanımıyordum.İTÜ’de hayatını bilime vakfetmiş bir Profesördüm.Vatanıma, milletime daha çok hizmet etmek istediğim için tamamen idealist duygularla siyasete girdim. 2011’de milletvekili seçildikten sonra çok kısa sürede politize oldum. Atatürk’ün, Türk milliyetçiliğinin değerini 2011’den itibaren her gün artarak idrak ettim. Siyaseti yaparak öğrendim. Ak Parti’de siyaset yapmak benim bugünkü politik düşüncelerimin oluşmasına temel olmuştur.  Hiçbir zaman bir partinin, bir insanın, bir çıkar grubunun, bir lobinin milletvekili olmadım. Ben sadece Büyük Türk Milletinin vekili oldum. 2011'de Ak Parti, Merkez Sağda Demokrat Parti'nin devamı olduğunu iddia ettiği için onlardan gelen teklifi oldukça tereddütlerle de olsa kabul ettim. O yıllarda Merkez Sağda siyaset yapacak alternatif yoktu. MHP bana teklif yapmadı. Sadece size yapılan teklifi değerlendirirsiniz.” Diğer yandan Bakır, '9 Aralık 2019 günü AK Parti’den ihraç edilmiş bulunuyorum. AK Parti Merkez Disiplin Kuruluna geçen hafta süresi içinde verdiğim yazılı açıklamalarımı Büyük Türk Milletiyle paylaşıyorum' diyerek, 12 sayfalık savunmasını da paylaşmıştı. 

Bakır'ın parti yönetimine yaptığı savunmayı okumak için TIKLAYIN

AK Partili eski vekil partiden kendisini kiminin ihraç ettirdiğini açıkladı!