AK Parti Milletvekili Karayel açıkladı! Görevi bırakıyor

AK Parti'de Kayseri Milletvekili iken son seçimde Kayseri yerine İstanbul'dan aday gösterilen Kayseri eski Milletvekili İsmail Emrah Karayel, yürüttüğü görevi bırakıyor. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

AK Parti Milletvekili Karayel açıkladı! Görevi bırakıyor
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

AK Parti'de 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan seçimlerde Kayseri yerine bu kez İstanbul'da aday gösterilen Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Meclis çalışmalarına devam ediyor. Karayel, uzun süredir yürüttüğü görevini ise bıraktığını duyurdu.

AK Parti Milletvekili Karayel açıkladı! Görevi bırakıyor

Karayel, başkanlığa veda etti. Uzun süredir Milli Türk Talebe Birliğinde (MTTB) Genel Başkan olarak görev yapan Karayel, son genel kurulda görevi bıraktığını açıkladı. 

AK Parti Milletvekili Karayel açıkladı! Görevi bırakıyor

"Milli Türk Talebe Birliği’mizin 62. Genel Kurulu’nu Eskimez MTTB'li Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın teşrifleriyle gerçekleştirdik." diyen Karayel, "60. ve 61. Dönem boyunca onur ve gururla yürüttüğüm Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı’nı Tahsin Başarı kardeşime devrediyor, çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum. Anadolu kıtası büyüklüğündeki dâva taşını gediğine koymayı vasiyet kabul edip dava edinen MTTB; dün olduğu gibi bugün ve yarın da bu şuurla gençliğin omuzlarında yoluna devam edecektir. MTTB 62. Genel Kurulu’nu teşrifleriyle onurlandıran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere TBMM Başkanımız Numan Kurtulmuş ’a,TBMM 27. Başkanımız İsmail Kahraman ’a, Türkiye’nin dört bir yanından gelen Teşkilat mensuplarımıza ve tüm gönüldaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum" dedi. 

 

İsmail Emrah Karayel kimdir?
Aslen Kayserili olup, 1978 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokulu Fatih İlkokulu'nda, ortaokul ve liseyi İstanbul İmam Hatip Lisesi'nde okudu. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Amerika'da Kent State University'de Ceza Hukuku alanında ve İngiltere'de University of Kent'de Uluslararası Ticaret Hukuku alanında Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. Doktorasını Erciyes Üniversitesi'nde Özel Hukuk Alanında yaptı. Yurtdışı eğitimini tamamladıktan sonra, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) de 5 yıl süre ile batık banka patronlarının ülkeye verdiği zararın giderilmesi amacıyla yurtdışı davalarında görev aldı. Serbest Avukat olan Karayel, halen Türkiye'de yeni ve sivil bir Anayasa yapılmasıyla ilgili çalışmalarda aktif görev aldı. Birlik Vakfı Gençlik Kulübü (Genç Birlik) Genel Başkanlığı yaptı. Milli Türk Talebe Birliği'nde (MTTB) 60. ve 61. Dönemlerinde Genel Başkan olarak seçilmiş olup, halen MTTB Genel Başkanıdır. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu üyesidir. Kayseri Tomarzalılar Vakfı Yöneticisidir. 26. ve 27. Dönem Kayseri Milletvekilli, 28. Dönem İstanbul Milletvekili olarak seçildi. TBMM 26. Dönem 1. Devresinde Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi ve AGİT-PA Türkiye Delegasyonu sözcülüğü yaptı. TBMM 26. Dönem 2. devresinde ve 27. Dönem 1 ve 2. Devresinde ve 28. Dönem 1. Devresinde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı olarak seçildi. AK Parti 3. Olağanüstü Kongresinde MKYK üyesi olarak seçildi. AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Sosyal ve siyasi sahada fikri ve vakfi faaliyetlere devam etmektedir. Çok iyi derecede İngilizce, orta seviyede Almanca ve Arapça bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

AK Parti Milletvekili Karayel açıkladı! Görevi bırakıyor