Ailecek mangal yapmak isteyenler buraya hayran kalacak...

Kayseri merkeze 30 KM uzaklıkta olan Barsama Mesire alanı havaların da ısınması ile birlikte ziyaretçi akınına uğruyor. Detaylar Barsama Mesire alanı ile ilgili Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Ailecek mangal yapmak isteyenler buraya hayran kalacak...
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

 Kayseri merkeze 30 KM uzaklıkta olan Barsama Mesire alanı havaların da ısınması ile birlikte ziyaretçi akınına uğruyor.

Kayseri - Sivas yolu üzerinde yer alan Barsama Mesire alanı ortasından sarımsaklı çayının aktığı ormanlık bir alana inşa edilmiş doğayla iç içe olmak isteyen, ailesiyle keyifli vakit geçirmek isteyen, mangal yapmak isteyen, akan çayın huzur veren sesini dinleyerek ruhunu dinlendirmek isteyen tüm ziyaretçilerini bekliyor. 

Barsama'ya belediye otobüsü seferleri de yapılmaktadır. Melikgazi Belediyesi otobüs durağından 233 sefer numaralı otobüs ile seyehat edebilirsiniz.

BARSAMA MESİRE ALANI VATANDAŞLARIN GÖZDESİ OLDU...

 Kocasinan Belediyesi’nin Kayseri’ye kazandırdığı, Barsama Mahallesi’nde yapımı tamamlanan mesire alanı ziyaretçi akınına uğruyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Barsama Mesire Alanı’nı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

 Ramazan Ayı’nda vatandaşların büyük ilgi gösterdiği yeşilin ve suyun bir arada olduğu Barsama Mesire Alanı her geçen gün adından söz ettirmeye devam ediyor. Doğal dokusuna uygun olarak 250 bin metrekare alana yapılan, 5 bin metrekare kilit parke yaya yolu, 85 adet kamelya ve piknik masası, yürüyüş yolları ve otopark, 15 adet Osmanlı Çeşmesi ve çocuklara özel oyun parkları gibi imkanların sunulduğu Barsama Mesire Alanı, vatandaşların gözdesi haline geldi.

 Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, Barsama Mesire Alanını ziyaret ederek, iftar yapmak için buraya gelen vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, “Barsama’da yapımını tamamlamış olduğumuz mesire alanındayız. İçinde bulunduğumuz Ramazan Ayı münasebetiyle vatandaşlarımızın iftarlarını yapmak için buraya geldiklerini görmek bizi de keyiflendirdi, mutlu etti. Yaptığımız çalışmaların hemşerilerimiz tarafından beğeniliyor ve faydalanılıyor olması, hizmetlerin karşılığını gösteriyor. Barsama Mesire Alanı, hafta sonları vatandaşlar yer bulamayacak kadar kalabalık oluyor. Hemşerilerimizin, çocukları ile birlikte geldikleri zaman sakin, dingin bir ortamda zaman geçirecekleri piknik yapabilecekleri bir yer burası. Barsama Mesire Alanı’na tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun, hemşerilerimiz iyi günlerde kullansınlar” şeklinde konuştu.

 Vatandaşlar ise Kocasinan Belediyesi’nin çalışmalarından memnun kaldıklarını belirterek, Barsama Mesire Alanı’nı Kayseri’ye kazandırdıkları için Başkan Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.