Acı haber: 2 asker şehit oldu!

Şırnak'ta 3 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda 2 asker şehit oldu. Acı haberin ardından tüm yurtta olduğu gibi Kayseri'de de siyasiler, STK temsilcileri ve vatandaşlar, mesajlarıyla teröre bir kez daha tepki gösterdi.

Acı haber: 2 asker şehit oldu!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Şırnak'ta, Bestler Dereler bölgesinde dün başlatılan operasyonda, arazi araması esnasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 1 asker ve 1 güvenlik korucusu ağır yaralanırken, 3 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.
Şırnak'ta Bestler Dereler bölgesinde J-SİHA, Atak Taarruz Helikopterleri desteğinde dün icra edilen operasyonunda, 1 PKK terör örgütü mensubu silahıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Devam eden operasyon kapsamında bugün icra edilen arazi araması esnasında mağarada sıkıştırılan bir grup terörist ile sıcak temas sağlandı. Çıkan silahlı çatışma sonucunda; 2 terörist daha silahıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Operasyonda toplam 3 terörist etkisiz hale getirildi.
Operasyonda, 2 jandarma personeli şehit oldu, 1 güvenlik korucusu ve 1 jandarma personeli ağır yaralandı.
Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı ve Şırnak İl Jandarma Komutanlığı sevk ve idaresinde, Şırnak-Merkez Bestler Dereler bölgesinde J-SİHA, Atak Taarruz Helikopterleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı desteğinde, 15 Mayıs tarihinde JÖH, jandarma komando ve güvenlik korucularının katılımıyla icra edilen "Şehit Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz 2023-31 (Besta-3)" operasyonu devam ediyor.

Acı haber: 2 asker şehit oldu!Milli Savunma Bakanlığın'dan yapılan açıklamada da kahraman askerleri için baş sağlığı mesajı yayımlandı. Ayrıca terörle mücadelenin kararlılıkla süreceği vurgusu da yapıldı. 
Diğer yandan acı haberin ardından tüm yurtta olduğu gibi Kayseri'de de vatandaşlar teröre bir kez daha tepki gösterdi. Kayseri'de de paylaşılan mesajlarda birlik, beraberlik vurgusu yapıldı.