7 Milyon TL'lik Proje Başlıyor

12 ay sürecek olan ORAN Kalkınma Ajansı'nın AB'den destek alan 'Uçak Bakım Teknisyenliği Eğitimi Projesi' ile 54 gencin istihdamı hedefleniyor.

7 Milyon TL'lik Proje Başlıyor
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

ORAN Kalkınma Ajansı’nın AB’den destek alan “Uçak Bakım Teknisyenliği Eğitimi Projesi” ile 54 gencin istihdamı hedefleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençlere Yönelik İşgücü Piyasası Destek Programı (NEET PRO)” isimli AB programı kapsamında Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın hazırladığı “Are You Ready to Fly? Aircraft Maintenance Technician Training” projesi Avrupa Birliği tarafından desteklenmeye uygun görülerek, 8 Mayıs tarihinde hibe destek sözleşmesi imzalandı.

7 Milyon TL'lik Proje Başlıyor

PROJEYE 7 MİLYON TL BÜTÇE
Toplam 7 milyon TL bütçeye sahip proje kapsamında, ne eğitimde ne istihdamda yer almayan ve 18-29 yaş aralığında bulunan 54 gence SHY-66 Hava Aracı Bakım Personeli Lisansına yönelik modül eğitimlerinin, ingilizce, motivasyon kararlılık, iş iletişim becerileri eğitimlerinin yanında kariyer danışmanlığı ve mentörlük hizmetlerinin verilmesi planlanmaktadır. Gençlerin seçimlerinde kadın pozitif ayrımcılığının gözetilmesi hedeflenmekte olup 12 ay sürecek olan proje haziran ayından itibaren uygulanacaktır. Gençlerin istihdama yönlendirilmesine yönelik ilave faaliyetlerin de yürütüleceği proje ile bölgedeki gençlerin istihdam edilebilirliklerinin artırılması hedeflenmektedir. Proje kapsamında eğitim almak isteyenlere yönelik başvuru linki ve diğer detaylar Orta Anadolu Kalkınma Ajansı web sitesinde, sosyal medya hesaplarında paylaşılacaktır.