46 kişilik grup Kayseri'den yola çıkacak! Saatler kaldı...

Osmanlı Devleti Padişahı Sultan 2. Abdülhamid Han vefatının 106. yıldönümünde İstanbul'da anılacak. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde

46 kişilik grup Kayseri'den yola çıkacak! Saatler kaldı...

Osmanlı Devleti Padişahı Sultan 2. Abdülhamid Han vefatının 106. yıldönümünde İstanbul'da anılacak. Devlet-i Aliyye Ocakları Kayseri İl Temsilcisi İrfan Özkan; Sultan 2. Abdulhamid Han’ın ahirete irtihalinin 106. yılı nedeniyle düzenlenecek anma programına katılacaklarını söyledi.

46 kişilik grup Kayseri'den yola çıkacak! Saatler kaldı...

İrfan Özkan yaptığı açıklamada: "Sultan II. Abdülhamid Han’ın en büyük oğlu Şehzade Selim Efendi’nin oğlu Şehzade Abdülkerim Efendi’nin torunu Osmanlı Hanedanı (1924) sürgününden sonra Türkiye Cumhuriyeti Devletinde doğan ilk Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu tarafından kurulmuş olan Devlet-i Aliyye Ocakları Kayseri Temsilciliği olarak; genel merkezimiz tarafından Sultan 2. Abdulhamid Han’ın ahirete irtihalinin 106. yılı nedeniyle anma programı düzenlenecektir. Sultan 2. Abdulhamid Han’ı Anma ve Anlama Haftası etkinlikleri çerçevesinde da Kayseri’den 46 kişilik grup, 9 Şubat 2024 tarihinde saat 19.30 da Gavremoğlu Konağı önünden hareket ederek, 10 Ocak 2024 Cumartesi günü Ayasofya Cami’nde sabah namazı ile başlayan programın ardından; Sultan 2.Abdulhamid Han’ın kabri başında dua edilecek ve daha sonra Osmanlı hanedanı ailesinin katılımıyla yapılacak olan anma programına iştirak edilecektir" ifadelerini kullandı.