4 buçuk yıl sonra geri döndü

Önceki yıllarda CHP'de ilçe başkanlıkları görevini yürütmüş ardından 2019 yerel seçimleri öncesi İyi Parti'ye geçerek İyi Parti'den Talas Belediye Meclis Üyesi seçilen Mustafa Çalıksoy yeniden yuvaya döndü. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
4 buçuk yıl sonra geri döndü
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçtiğimiz yıllarda ilçe başkanlıkları görevini yürüten ve ardından 2019 yerel seçimleri öncesinde İyi Parti'ye geçerek İyi Parti'den aday gösterilen ve Talas Belediye Meclis Üyesi seçilen Mustafa Çalıksoy yeniden CHP’ye döndü. Çalıksoy’un parti rozetini CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin taktı. Burada konuşan Keskin Çalıksoy’un baba ocağına döndüğünü ifade etti. 

‘Baba ocağına döndü’

Keskin açıklamasında, “Aslında baba ocağına bir geri dönüş. Kısa bir aralığın ardından bazı koşullardan dolayı bir ayrılık olmuştu ama belki de daha önce olması gereken bir dönüşü bugün ki koşullarda oluştu. Daha önce gelip gelmemesiyle ilgili görüştüğümüzde şunu söyledik hangi partiden seçildiyse arkadaşlarım orada kalsınlar, istifa etmesinler çünkü bu seçmenin vermiş olduğu oya bir saygıydı ama artık kendisi en son şöyle bir cümle söyleyince benim bu tezimi çürüttü. ‘Bana orada seçilirken oy verenler arasında Cumhuriyet Halk Partisine oy verenler de var. O yüzden ben başka partiye geçmiyorum bana oy veren kitlenin partisinde kalmaya devam ediyorum’ deyince biz de saygı duyduk.  Sayın Çalıksoy biliyorsunuz Cumhuriyet Halk Partisinde ilçe başkanlığı yaptı. Sadece kendisi de değil bütün ailesi Cumhuriyet Halk Partilidir. O yüzden tabi ki baba ocağıdır. Biliyorsunuz bir kurultayımız oldu kurultaydan sonra partimizde heyecan getirmek adına yerel yönetimlere biraz daha motive olmak anlamında manevi anlamda da olsa bunların çok katkısı olacağına inanıyoruz. O yüzden ben Sayın Çalıksoy’a baba ocağına döndüğü için başarılı çalışmalarının Talas Belediye Meclis Üyesiyken yapmış olduğu başarılı çalışmalarının devam edeceğine kısa sürede 4 ayda devam ettireceğine inanıyorum kendisine huzurlarınızda tekrar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor ve aramıza tekrardan hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Çalıksoy’dan teşekkür

Ardından açıklamalarda bulunan Çalıksoy, bugüne kadar İyi Parti’de kendisine destek verenlere teşekkür etti. Çalıksoy, “2019 yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi olarak seçildik halkımız bize muhalefet yetkisi iktidarı denetleme yetkisi verdi. Bu yetkiyi halkımız adına en iyi şekilde kullanmaya çalıştık. Halkımızın sorunlarını gündeme taşıdık bu sorunları çözüm üretme çabalarını her zaman sizlerin adına yürüttük. Ve bu süreçte olağanüstü destek veren İyi Parti Milletvekili Sayın Dursun Ataş, İyi Parti İl Başkanı Sayın Süleyman Bozkurt, İyi Parti Meclis Üyeleri arkadaşlarıma ve İyi Parti teşkilatlarına şahsıma verdikleri imkan ve destek için çok teşekkür ediyorum. Bugünden sonra her zaman gönlümde varolan bana dedemin mirası olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. 

‘Talas’ı oy deposu olarak görmeyin’

Değerli partililerim bugün ülkemizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in imkanlarıyla siyaset yapanlar belli kademelere gelenler geldiğimiz noktada ülkemizi yeniden Cumhuriyet öncesine götürmek istemektedir. Ben burada diyorum ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurucu iradenin felsefesini yeniden inşa etmek isteyenlere Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında güç birliği yapmaya davet ediyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu ciddi süreçte güç birliğine kesinlikle ihtiyaç vardır. Değerli partililerim yerel de bazı çalışmalarımız oldu burada bazı mesajlar vermek istiyorum Talas’ın merkezi ile kırsalıyla özellikle kırsalı Cumhur İttifakı oy deposu olarak görenlere sesleniyorum bu mantığınızı kesinlikle ortadan kaldıracağız. Talas’ın merkezini kırsalını gerek devlet yatırımlarında gerekse belediye yatırımlarında en iyi şekilde faydalanması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.