3 fabrikanın elektriğini bakın nasıl karşılayacaklar

Borsada işlem gören Kayserili şirket KAP üzerinden Halka Arzdan Elde Edilen Fonların Kullanım Yerine İlişkin Rapor ile yaptığı açıklamada yapacağı yatırımla 3 fabrikanın elektriğini nasıl karşılayacağını açıkladı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

3 fabrikanın elektriğini bakın nasıl karşılayacaklar

Kayseri Şeker Fabrikası borsaya açılması sonrası elde edilen fonların kullanım yerlerine ilişkin raporu KAP üzerinden yatırımcılarıyla paylaştı. AR-GE Faaliyetleri, İşletme Sermayesi, Kayseri Şeker Güneş Enerji Santrali Yatırımı, Entegrasyon ve Modernizasyon Yatırımlarında ne kadar fon ayırdığını ve ne kadar fon kullandığını yatırımcılarıyla paylaşan şirket Kayseri Şeker Güneş Enerji Santrali Yatırımı planlama yaptığını açıkladı. 
Şirket KAP üzerinde yaptığı fon kullanım yerine ilişkin raporda Kayseri Şeker Güneş Enerji Santrali Yatırımı için, “EPDK tarafından yayınlanan 11.08.2022 tarihli Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği kapsamında lisanslı kojenerasyon sistemi olan işletmelerin mahsuplaşma işlemlerinin sağlıklı yürütülebilmesi için mevcut tesisten farklı bir ölçüm noktasına üretim tesisi kurulabilmesine imkân tanınmıştır. Bu kapsamda Türkiye’nin 81 ili fark etmeden herhangi bir bölgeye güneş enerjisi santrali kurulumu yapılabilmektedir. Şirketimiz Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker fabrikalarında kampanya ve revizyon dönemlerinde şebekeden alınan enerji miktarı toplam 9.575.000 kWh/Yıl (DokuzMilyonBeşYüzYetmişBeşBin kilowatt saat/yıl) olmaktadır. Bu kapsamda 11 MWe (5,5 MWe ihtiyaç, 5,5 MWe satış) güneş enerji santrali yatırımı yapılacaktır.”