Ziya Eren'den hakkında çıkan haberlere Avukatı aracılığıyla yanıt geldi

Kayseri Erciyesspor’un geçmiş dönemlerde kulüp başkanlığı yaptığı Ziya Eren, avukatı aracılığıyla hakkında çıkan haberlere avukatı aracılığıyla açıklamada bulundu.

17:53:45 | 2017-12-28

Kayseri Erciyes Spor Kulübü Başkanlığı vekili avukat Özgür Aslan, Kayseri Erciyesspor eski kulüp başkanı Ziya Eren’i, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na 5 suçtan şikayet ederek, yazılı bir açıklama gerçekleştirmişti.

Eren’in avukatlığını yapan Mehmet Savruk, yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “27.12.2017 tarihinde Kayseri yerel basınında müvekkilim Ziya Eren hakkında bazı olumsuz haberlere yer verilmiştir.  Öncelikle bilinmelidir ki, Ziya Eren Kayseri ili başta olmak üzere Türkiye genelinde tanınmış, Türkiye iç ve dış ticaretine önemli katkıları bulunan değerli bir iş adamıdır. Müvekkilimiz Ziya Eren, Kayseri Erciyes Spor Kulübünün başkanlığından 2014 tarihinde ayrılmış olmakla, Kulüp kayyuma devredilmiştir.  Kulübün başkanı olarak, kulübünün ve dolaysıyla Kayseri ilimizin tanıtımına ve değer kazanmasına katkıları tartışılmazdır. Erciyes Spor Kulübüne karşılıksız bizzat yaptığı milyonlarca liralık harcamalar, ortaya koyduğu  hizmetler şehrinizde ilgi ile izlenmiş ve büyük takdir görmüştür. Açıktır ki, Ziya Eren Başkanlığındaki Kayseri Erciyes Spor Kulübü,başarıdan başarıya koşmuş bir dönem süper ligde Kayseri ilimizi tek başına temsil etmiştir. Zira Eren Başkanlığı bıraktıktan sonra spor kulübünün şimdiki yöneticileri Erciyes Spor’a bir puan dahi kazandıramamış iken, eski yönetime bu şekilde asılsız ve çok çirkin suçlamalar yöneltmesi en hafif bir tabirle hadsizlik, kendini bilmezliktir. İsnat, iftira ve hakaretler son derece ağır olup, her türlü vicdan, ahlak ve insaf ölçülerinin dışında kalmıştır.Bu asılsız suçlama ve iftiralara karşı ,ilgili kişi veya kurumlar hakkında cezai işlemler başta olmak üzere, manevi tazminat dahil tüm hukuki işlemlere derhal başlanılacaktır.Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.”
ETİKET :  

Tümü