Yurtdışında Lise Eğitimi

15:57:49 | 2020-01-22

Yurtdışında lise eğitimi almak, danışmanlık firmalarının sunduğu lise değişim programlarıyla mümkündür. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış bir program olan bu süreç, 14 ile 18 yaş arasındaki lise öğrencilerini ilgilendiriyor. Gidilen ülkedeki eğitim bakanlıklarına bağlı ve öğrenci kabul etme yetkisi bulunan ülkeler, son derece modern ve kapsamlı bir eğitim süreci sunuyor.

Yurtdışında Lise Eğitimi Hangi Amaçlarla Alınabilir?

Academix yurtdışı eğitim ve danışmanlık firması, Türk öğrencilerin lise değişim programlarına katılım sürecini başarılı bir şekilde yönetiyor. Bununla birlikte lise değişim programlarına katılım amaçları da aşağıdaki gibi sıralanıyor;

 • Farklı kültürlerden insanlarla yaşayarak kişisel gelişime katkıda bulunmak
 • Programa katılarak tercih edilen ülkenin ana dilini öğrenmek ya da İngilizce eğitimi alarak Türkiye’ye geri dönüş sürecinde lise eğitimini tamamlamak
 • Lisenin son sınıfını yurtdışında okuyarak gidilen ülkede lisans eğitimini sürdürmek
 • Yabancı bir liseden mezun olmak
 • Lisenin son 2 yılını okuduktan sonra üst düzey üniversitelere başvurmak

Bunların yanı sıra yurtdışında 4 yıllık lise eğitimi almak, Türkiye’deki üniversitelere sınavsız yerleşme anlamına geliyor. Haliyle öğrenciler de artık Academix sayesinde rahatlıkla lise değişim programlarına katılabiliyor.

Yurtdışında Lise Eğitimi Alınabilecek Ülkeler

Amerika başta olmak üzere Norveç, İsveç, Finlandiya, Danimarka, İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, İrlanda ve Kanada’da lise eğitimi alabilirsiniz. Bu ülkelerde aile yanında ya da yurt koşullarında konaklama imkanı da mevcut. Academix yurt dışı eğitim ve danışmanlık tüm bu süreci yönetirken aynı zamanda öğrencilerin öneri ve taleplerine göre lise değişim programını şekillendirmeyi sürdürüyor.

Kanada ve İngiltere’de Lise Eğitimi

Kanada’da lise eğitimi almak isteyen öğrenciler öncelikle yeterli düzeyde İngilizce seviyesine sahip olmalıdır. Aynı durum İngiltere için de geçerlidir. Bu konuda Academix’in düzenlediği ELTIS sınavına katılım zorunludur. Sınavı başarıyla tamamlayan öğrenciler artık lise değişim programına katılmaya hak kazanabiliyor.

Günümüzde en çok Kanada ve İngiltere’de lise eğitimi tercih ediliyor. Her iki ülkede refah seviyesinin yüksek ve eğitim sisteminin kaliteli olması nedeniyle öğrenciler farklı program tiplerinde başvuru sürecine dahil olabiliyor. Ayrıca öğrenciler programa katılım aşamasında Academix’in sunduğu aşağıdaki hizmetlerden yararlanabiliyor;

 • Öğrencilerin programa uygun olup olmadığının tespit edilmesi
 • İngilizce seviyesinin tespiti için Academix ofislerinde ELTIS sınavının uygulanması
 • Veli ve öğrencilerin talepleri doğrultusunda danışmanlık hizmeti alarak uygun liseye yerleşimi
 • Vize sürecinde gerekli yasal formların uygulanması
 • Konaklama detaylarının sunulması
 • Okul başlangıcına 2 gün kala ilgili ülkeye yolculuk süreci
 • Eğitim boyunca program desteği

Görüldüğü üzere Academix yurt dışı eğitim ve danışmanlık sayesinde öğrenciler artık istediği lisede eğitim programına katılabiliyor. Lise değişim programı sonunda Türkiye’ye dönüş yapmak isteyen öğrenciler üniversite öğreniminden sonra rahatlıkla iş bulma şansına da sahip oluyor.
ETİKET :  

Tümü