Yücel: Aldığımız karar ne kadar haklı ve yerinde olduğu bir kez daha görülmüştür

03:22:12 | 2020-04-30

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Kazım Yücel, "İYİ Parti Kayseri Grubu Kayseri'nin Sosyal Alanına Sahip çıkmıştır!" dedi.

"13.01.2020 tarihinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisinde 4. maddede gündeme gelen Pervane Mahallesi 10637 ada 12 parselde Kayseri Belediyesi Sosyal Alanı halkın elinden alarak, Otele dönğüştürülme kararına İYİ Parti grup Başkanı olarak sert tepki vermiştim." diyen Yücel,  alınan kararın ardından 4 ay geçtiğine vurgu yaparak, "Öncelikle şu bilinmelidir ki, Belediye sosyal alanlarının halkının ihtiyacına cevap verecek yerler olduğu ve bu alanların yapılaşmayı tamamlaması da göz önüne alındığında, daha da fazla sosyal alana ihtiyaç olduğu aşikardır. Ayrıca bu Yakut mahallesinde, ikamet eden sakinlerin okul ihtiyacı giderilmemişken bu alanın sosyal alandan çıkarılmasını ve bunun da oy birligi ile olmasını istiyorsanız, sadece bir şartımız var o da okula dönüştürme şartı ile olur demiştik. Aksi halde bu sosyal alanı otel alanına dönüştürülmesine izin vermeyiz diye eklemiştik. Ve yine bu anlamda Kayseri'ye sahip çıktığımızı kamuoyuna duyurmak isteriz ki, Meclis kararları, Meclis toplatısından sonra askı ilanına çıkarılır ve 1 ay süre ile kamuoyuna ilan edilir, fakat üzerinden 4 ay gibi bir süre geçmesine rağmen, bu kararlar askı ilanına çıkarılmamış, bu da şunu gösteriyor ki, İYİ Parti Grubu olarak, yine Kayserinin sosyal alanına sahip çıkılmış ve belediyenin bunu bu şekilde yapamayacağı meclis gündeminde dile getirilmiş ve bugün İYİ Parti'nin itirazlarında ne kadar haklı ve yerinde olduğu bir kez daha görülmüştür" ifadelerini kullandı.
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son Dakika Kayseri Olay İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Kazım Yücel

Tümü