YOK ARTIK! İNCESU’DA OLDU: KÖYÜN YÜZDE 99’U İCRALIK!

Haber: Cafer ZENGİN

16:15:08 | 2020-10-22

İncesu Ziraat Odası Başkanı, İYİ Parti Lideri Merak Akşener’e, yaşanan sıkıntılar nedeniyle ilçede 2 yılda 1000 çiftçinin, çiftçiliği bıraktığını belirtmişti. Akşener’in, ilçe ziyaretinde dikkat çeken bir detay daha ortaya çıktı. İYİ Parti liderine dertlerini anlatmak isteyen bazı çiftçiler, borçlar yüzünden tarlaların varlık şirketleri aracılığıyla satıldığını öne sürerek, “Özel bankalar trilyonluk benden kamuya senet almış, hep köylü icralık. Köyün yüzde 99’u icralık. Benim köyümde 400 tane icra dosyası var. Hayvancılık, tarım bitmiştir. Varlık şirketleri satıyor köyün tarlalarını. Gelsin ispatlayalım. Biz kredi kullanırken 100 liralık borç arada kambiyo senet diye bir senet almışlar. Biz bilmiyorduk. Bir trilyon iki yüz elli milyonluk senet almış. Şimdi ben borcumu ödedim gene ben, herkes borçlu. Köydeki gerçek nasırlı elleriyle çalışan çiftçileri de mağdur ettiler” ifadelerini kullandı.

"GURUR DUYUN, GURUR"

Çiftçileri dinleyen ve "Ağalara da söyleyeceğim, gelip görsünler" diyen İYİ Parti Lideri Meral Akşener, konuyla ilgili olarak ayrıca "İncesulu çiftçilerimizin feryadını dinledik. Bir yanda maliyetlerin altında ezilip üretmeyi bırakan çiftçilerimiz... Diğer yanda borçları sebebiyle icralık olan çiftçilerimiz... İşte bizi ithalata muhtaç hâle getirdiğiniz politikalarınızın eseri. Gurur duyun, gurur" ifadelerini kullandı.

 
ETİKET :   İYİ Parti Meral Akşener Haberler İncesu Çiftçiler Borç Haciz Satılık tarla Genel Başkan Kayseri İYİ Parti haberleri Kayseri haberleri Siyaset

Tümü