Yeter artık gitsinler!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili ve Büyükşehir adayı Ataş’tan Suriyeli çıkışı:

09:51:07 | 2019-02-07

“Talas’a, Kocasinan’a yerleşip, aday çıkarsalar belediye başkanlarını seçerler. Bu tosuncuklara vatandaşımın hakkını yedirmek istemiyorum” diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili ve Büyükşehir adayı Ataş’tan Suriyeli çıkışı:

İYİ Parti Kayseri Milletvekili ve aynı zamanda Büyükşehir Belediye Başkanı Dursun Ataş, Suriyelilerle ilgili olarak dikkat çeken bir çıkış yaptı. Ataş, “Kayseri’de sayıları 80 bine ulaştı. Bugün Talas’ta yerleşip, aday çıkarsalar belediye başkanlarını seçerler. Mehmetçik orada şehit olurken ben bu tosuncuklara vatandaşımın hakkını yedirmek istemiyorum. İster insani değil desinler, ne derse desinler ben istemiyorum, yeter artık bir şekilde dönsünler” dedi.

 

 

 

 

İYİ Parti’de, CHP ile yapılan Millet İttifakı çerçevesinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan ve   partisinin grup toplantısında da Genel Başkan Meral Akşener tarafından resmen adaylık tanıtımı  yapılan Milletvekili Dursun Ataş, Suriyelilere tepki gösterdi. Suriyelilerin yılbaşı gecesi İstanbul, Taksim’deki eğlence görüntülerini hatırlatan Ataş, “Yılbaşında gördüğüm tablonun ardından zaten refleksim vardı ve bu daha da arttı” dedi.

 

Ataş, “Yılbaşında geleceksin Taksim meydanında Suriye bayrağın açacak tosuncuklar 30  tane 50 tane  eğleneceksin, Suriye şarkıları söyleyeceksin, Suriye sloganları atacaksın. Yiğitsen, adamsan, namusluysan gideceksen orada çarpışacaksın. Orada vatanın için öleceksin” diye konuştu.

 

Açıklamasında “Biz bu tosuncukları 2011 yılından beri besliyoruz”  ifadelerini kullanan Ataş, “Diğer taraftan kendi vatandaşımıza bir türlü ulaşamıyoruz.  Mağdur vatandaşlarımıza, ihtiyaç sahiplerine ulaşamıyoruz.  Kayseri’ye bakıyoruz, girin Fevzi Çakmak’ın, Sahabiye’nin sokaklarına Arapça harflerle yazılar var. Daha enteresan olanı Suriyeli adam diyor ki, ‘Bu iş yerinde yabancı çalıştırmıyorum’ Yani biz yabancı olduk. Ve bu adamlardan vergi alınmıyor. Ben belediye Başkanı seçildiğimde sokakta bir tane onlara ait yazı bırakmam Allah’ın izniyle. Ve o tosuncukların hiç birine de bakmam” şeklinde konuştu.

“VATANDAŞ KAN AĞLIYOR, MAĞDURA EV SAHİPLİĞİ YAPALIM AMA…”

Kayseri’de Suriyeli, sayısının resmi rakamlara göre 80 bin civarında olduğunu anlatan Milletvekili Ataş,  şunları söyledi, “Şimdi baktığımızda 80 bin insan Kayseri’de yaşıyor. Bu ne demek? Kayseri’de yaşayan nüfusun yüzde 5’ini geçmiş. Bugün Talas’a yerleşseler, Talas belediye başkanlığını ve bunun yanında Kocasinan’ı da kazanma ihtimalleri var. Bu duruma gelmişiz daha bizde  hiçbir refleks yok. İnsanlar  kan ağlıyor,  sokaktan geçemiyor insanlar,  uyuşturucu, adi suçlar had safhaya gelmiş ama hiçbir belediyeden refleks yok. Ben bu konuda hassasım. Bizim Mehmetçik orada şehit oluyorsa bu tosunculara ben burada bakmam. Kanuni çerçevede  Meclis’te de  dile getirdim, 4 milyon Suriyeliye buradaki vatandaşımın  hakkını yedirmek istemiyorum. Varsa mağduru, kadını, çoluğu cocuğu bakalım, ev sahipliği yapalım ama gönderelim yeter.  Dönsünler artık bir şekilde. Ben şehrimde istemiyorum.  Bu tosuncuklara  bakma istemiyorum. Beni nasıl eleştirilerse eleştirsinler. İnsani değil desinler ama Suriyeliler artık dönsün”

Haber: Cafer ZENGİN

 
ETİKET :   Haber Kayseri İYİ Parti Dursun Ataş Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Suriyeli çıkışı

Tümü