YER: CUMHURİYET MEYDANI... KONU: İŞSİZLİK!

16:53:56 | 2019-06-10

Kayseri’de bir vatandaş işsizlik nedeniyle kale surlarına çıkarak intihar etmek istedi. İşsiz vatandaş, “Evime bayramda kolonya ve şeker alamadım” dedi ve derdini anlatmak için Başkan Memduh Büyükkılıç’ın  da olay yerine gelmesini istedi.

 Kayseri Cumhuriyet Meydanı’ndaki tarihi kalenin surlarında dün öğleden sonra hareketli saatler yaşandı. Bir vatandaş bir elinde bıçak, diğer elinde de Türk Bayrağı ile surlara çıkarak, intihar girişiminde bulundu.

Polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. İtfaiye ekipleri de şahsın atlama ihtimaline karşı hava yastığı açtı. Çevredekilerin meraklı bakışları altında işsiz ve çaresiz olduğunu anlatan vatandaş, “Ben evime bayramda kolonya, şeker bile alamadım. Aylardır işsizim.” ifadelerini kullanarak dert yandı. İşsiz vatandaş, elindeki ay yıldızlı bayrağı da işaret ederek, “Ben bu bayrak için ölürüm” yönünde ifadeler de kullandı.  Vatandaş, bir süre sonra polis tarafından ikna edildi ve eyleminden vazgeçirildi.

MAAŞINI ALAMADIĞI İÇİN EKONOMİK SIKINTIYA DÜŞMÜŞ

Diğer yandan İmam Hatip Lisesinde geçici statüde hademe olarak görev yaptığı belirlenen 45 yaşındaki  M.Y.’nin, maaşını alamadığı için de maddi sıkıntılar yaşayıp, psikolojisinin bozulduğu öğrenildi. Haber Merkezi
ETİKET :   Haber Kayseri Son Dakika İntihar Girişimi

Tümü