Yeni Müdürde FETÖ düşmanı

17:14:25 | 2019-09-21

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Kamil Karabörk, 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimi sırasında Erzurum'da görevli olan Karabörk, darbecilerin tehditlerine boyun eğmemesi ve kendisine verilen direktiflere verdiği yanıtlarla gündem olmuştu.
 
"BEN SİZİN GİBİ KÖPEKLERİN EMRİNE GİRMEM"
Hatırlanacağı üzere Anadolu'nun dört bir yanında olduğu gibi o gece Erzurum'da da devlet-ordu el ele verdi.
Erzurum’da halk, belediye başkanlığı, valilik, emniyet müdürlüğü ve asker işbirliği yaptı.
Kentin merkezindeki 9. Kolordu Komutanlığı’ndan dönemin komutanı Korgeneral Şeref Öngay’ın emriyle herhangi bir asker dışarı çıkmadı. Kolordu Komutanlığı’nda karartma uygulanarak, olası gerilimin önüne geçildi.
Darbe girişiminin ilk saatlerinde dönemin Erzurum Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ü Genelkurmay’dan arayan bir darbeci, "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak yönetime el koyduk. Hemen emrimize girin" dedi.
Erzurumlular 15 Temmuz'daki darbe girişiminde devletin yanında durdu.
"ALNINIZDAN KURŞUNU YERSİNİZ"
Kanunsuz emre uymayan dönemin Erzurum İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ü, "Ben sizin gibi köpeklerin emrine girmem yüreğiniz yetiyorsa gelin beni teslim alın. Bakın alnınızın ortasından kurşun nasıl yiyeceksiniz" yanıtını verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 'darbeye karşı direnin' çağrısıyla Erzurumlular, sokaklara akın etti. Yaklaşık 100 bin Erzurumlu, demokrasi nöbeti tuttu. Darbe girişimi sonrası hainlerin listesinde sözde 'Erzurum Sıkıyönetim Komutanı' olarak yer alan Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Albay Murat Koçak ile FETÖ'nün gizli haberleşme sistemi “bylock”u aktif şekilde kullanan Harekat ve Asayiş Şube Müdürü Kurmay Binbaşı Murat Yılmaz tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
Kamil KARABÖRK Kimdir
1966 yılında Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde doğdu. 1989 yılında Polis Akademisi’nden mezun olarak Komiser Yardımcısı rütbesi ile Emniyet Teşkilatında göreve başladı.
 Değişik rütbelerde farklı illerde görev yaptıktan sonra, 2012 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ederek Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı. 07.01.2014 tarihli kararname ile Erzurum İl Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi.
 25.10.2016 tarihli kararname ile Hatay İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.
  İl Emniyet Müdürümüz Sayın Kamil KARABÖRK evli ve iki kız babasıdır.
Haber Merkezi
ETİKET :   Kayseri Haberleri Yeni Kayseri il Emniyet Müdürü Kamil Karaböcek FETÖ düşmanı

Tümü