Yatırımcılara çağrı: Buradaki arsalar kıymetli, ihale ile satılacak

Başkan Çelik, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nı ve Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Katlı Kavşağı’ndaki çalışmaları inceledi.

11:57:09 | 2018-09-12

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri trafiğine önemli ölçüde rahatlama getirecek dediği Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nda incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarındaki çalışmaları yerinde inceledi. Çelik, 14 kilometrelik bulvarın giriş ve çıkışındaki alt geçitlerin kısa sürede trafiğe açılacağını belirtti.

 

Çelik, “Bulvarın bir bölümünden raylı sistem hattı da geçiyor. Burada çok hızlı çalıştık. Önemli olan zemindeki imar düzenlemeleri ve mülkiyet sorunuydu. Bu sorunu gidermek için çok hızlı bir yol izledik. Mülk sahipleri ile rızaen anlaşmayı ön planda tuttuk. Hukuki yollarla gitsek beş sene sürecek bir işi 3 ayda bitirdik. Bulvarda kaya kalıp sistemi dediğimiz yeni bordür sistemi gibi yeni yapım teknikleri de kullandık. Klasik sistemle bir ay sürecek imalat bir günde bitti. Yeni imalat sistemini yeni üretim metotlarını kullanınca hızlı bir şekilde ilerlemek mümkün oluyor” dedi. Bulvarda çok hızlı çalıştıklarını ve 1 hafta içinde alt geçitleri kullanıma hazır hale getireceklerini anlatan Çelik, bulvarın  kent trafiğini rahatlatacak önemli bir alternatif güzergah olacağını söyledi. Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nda çok hızlı çalıştıklarını, çünkü bulvarın önemli bir alternatif güzergah olacağını vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, bulvarın Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’na giriş ve çıkışında yer alan S ve J şeklindeki alt geçitler hakkında da bilgi verdi. Başkan Çelik, alt geçitlerde imalatın tamamlandığını ve 1 hafta içinde alt geçitleri kullanıma hazır hale getireceklerini kaydetti. Diğer yandan Başkan Çelik, eski Özel İdare binası yanındaki Büyükşehir Belediyesi’ne ait arsaların satışa sunulduğunu da ifade etti. Çelik, yatırımcılara çağrıda bulunarak,  “Buradaki çok kıymetli üç adet parsel ihaleyle satılacak.” diye konuştu.

 

 

Çelik, “Buradaki çok kıymetli üç adet parsel 12 Eylül Çarşamba gününden itibaren ihaleyle satılacak. İşyeri yapma imkanının da olduğu ticaret+konut arsaları 56 daire yapılabilecek durumda. Bu parsellerin ihalesine yatırımcıları davet ediyorum. Raylı sisteme yakın böyle arsalar bir daha ele geçmez” dedi.

Başkanı Çelik, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nı Farabi Caddesi’ne bağlayan Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Katlı Kavşağı’ndaki çalışmaları da inceleyerek bilgi aldı. (Kurum Bülteni)

 
ETİKET :  

Tümü