YA SEÇİMLER İPTAL DERSE

YA SEÇİMLER İPTAL DERSE

13:10:44 | 2016-11-14
Salim Pehlivanoğlu
Salim Pehlivanoğlu      slmp@hotmail.com

Yıllarca ülkemiz insanları ve muhalefet Ahmet Necdet Sezer'i eleştirdi.

Ne için ?

Üniversite rektörlük seçimlerinde o okulun SEÇTİĞİ rektör adayını değil de diğer adaylardan birini rektör atadığı için. ( burada bu atama oranı nedir bilmiyorum o yüzden bu günle kıyas yapamadım)

Buna en çok karşı çıkanda o dönem Başbakanımız olan Recep Tayyip Erdoğan'dı.

Aradannnn yıllar geçti, Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı oldu.

Oda ne ! Kendi eleştirdiği hususu kendisi de yapmaya başladı.

Olmadı 3 hafta önce, rektörlük seçimlerinde okullarda küslük ayrılık oluyor bu olmaz dedi, 1 hafta sonra KHK yayınlandı, rektör seçimleri olmayacak rektörleri direkt olarak Cumhurbaşkanı atayacak diye.

Dünde, Boğaziçi Üniversitesi rektörlük seçimlerinde % 86 oy alarak 1. Sıraya yerleşen adayın yerine seçime dahi girmemiş başka biri atandı. ( başka bir aday diyemiyorum çünkü aday dahi olmamış. Doğru ise AKP Milletvekilinin kardeşi imiş )

Seçilenlerin üstünlüğü ilkesini en çok telaffuz eden birinden gelen bu hamleler tabii ki hayal kırıklığı oluşturuyor.

Birde, yarın bir gün Cumhurbaşkanımız "ülkede seçimler insanları ayrıştırıyor, aralarına nifak sokuyor ve insanlar birbirlerine kırgınlık yaşıyor" diyerek seçime gerek yok zaten ben bu işi yapıyorum seçimler iptal derse.

Aslında fena da olmaz zaten mecliste bulunanların hiç biri kendi iradeleri ile orada değiller. Meclisi de fes ederiz. 550 milletvekilin maaşından, yol harcırahından, masraflarından kurtuluruz. Ülke rahat bir nefes alır yahu 
ETİKET :  

Tümü