Vekillerden belediyenin kepçeli karpuz operasyonuna tepki: Ayıptır, zulümdür, yapmayın

CHP Milletvekili Arık ve MHP Milletvekili Ersoy'dan o görüntülere tepki...

13:33:20 | 2019-07-18

Kayseri Büyükşehir Belediye zabıtasının, Melikgazi Belediyesi’ne ait araçlarla Hürriyet Mahallesi’nde gerçekleştirdiği karpuz operasyonu sosyal medyada gündem oldu. Karpuzcunun o anları  sosyal medyada paylaşmasının ardından Kayseri Milletvekilleri de ortaya çıkan tabloya tepki gösterdi.

“HEMŞERİLERİMİZE YAPILAN ZULÜMDÜR”

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, “Piyasanın çok sıkıntılı olduğu bugünlerde Kayserimizde ekmeğini kazanmaya çalışan seyyar satıcı kardeşlerimize 20-30 zabıta ile müdahale etmek, kepçeler ile sattıkları ürünleri toplamak helalinden ekmek kazanmak isteyen hemşerilerimize yapılan zulümdür,buna kim müsaade ediyorsa uyarıyorum,ayıptır,yapmayın.!”  dedi.

“YANDAŞLARINA İSTİHDAM YARATANLAR VATANDAŞIN HALİNDEN ANLAMIYOR”

CHP Milletvekili Çetin Arık da tepkisini şu ifadelerle dile getirdi: "Gönül Belediyeciliği" konusunda Türkiye'ye örnek olmaya devam ediyor. Dün evine ekmek götürmek isteyen küçük bir çocuğun gözyaşlarına aldırmayanlar, bu kez de helalinden evine ekmek götürmek isteyen vatandaşlarımızı mağdur etti. Yandaşlarına istihdam yaratanlar vatandaşın halinden anlamamaya devam ediyor.
ETİKET :   Kayseri Zabıta Karpuzcu Operasyon Büyükşehir Kayseri haberleri MHP Milletvekili Baki Ersoy CHP Çetin Arık

Tümü